آموزش رفع صدای کولر گازی اسپلیت گری با روش های اصولی

صدای اسپلیت گری کاربران زیادی را در تابستان اذیت میکند

به طور کلی کولرهای گازی اسپیلت به نحوی طراحی شده اند که با کمترین صدای ممکن کار کنند؛ بنابراین اگر در هنگام کارکرد این دستگاه ها صداهایی زیاد، گوش خراش و آزار دهنده بشنوید، بدون شک باید به سلامت سیستم خنک کننده خود شک کنید! نکته جالب این است که هر کولری حتی اگر توسط بهترین و معروف ترین شرکت های دنیا نیز تولید شده باشد، همواره ممکن است از درون دچار خرابی شده و این خرابی روی صدای اسپلیت تاثیر منفی بگذارد. با توجه به این که صدای کولر گازی گری جزو مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند، تصمیم گرفتیم در این مطلب علت و انواع این صداها را بررسی کنیم.

معرفی کوتاه تاریخچه اسپلیت گری

در حال حاضر شرکت گری جزو بزرگ ترین و معروف ترین تولید کنندهگری های سیستم تهویه مطبوع در دنیا است که سال 1991 در کشور چین شروع بکار کرده و انواع کولر گازی و اسپلیت را در مدل های مختلف اینورتر و بدون اینورتر با بالاترین کیفیت و عملکرد عالی تولید می کند.

اگرچه سیستم های تهویه مطبوع تولید شده توسط این شرکت چینی بهترین کارایی و کیفیت را دارند اما همواره امکان دارد صداهایی عجیب و غیر عادی از این دستگاه ها به گوشتان برسد.

متخصصان مشکلات فن را اصلی ترین علت صدای اسپلیت گری می دانند

علت انواع صدای کولر گازی گری

اگرچه صداهای آزار دهنده و غیر طبیعی که ممکن است از کولرهای گازی بشنوید انواع مختلفی دارند، با این حال رایج ترین صدای کولر گازی گری به صورت زیر است:

  • صدای پنل داخلی: اگر از پنل داخلی کولر گازی گری صداهای عجیبی شنیده شود به احتمال زیاد فن بلوور یا موتور آن دچار خرابی شده است.
  • صدای پنل خارجی: در خصوص صدای پنل خارجی اسپیلت گری نیز باید بگوییم به دلایلی مانند خرابی کمپرسور، معیوب شدن فن، کثیفی کندانسور و ورود جسم خارجی ایجاد می شود.

آموزش رفع صدای اسپلیت گری

با توجه به این که کولرهای گازی جزو لوازم خانگی پر مصرف هستند، طبیعی است که خرابی آن ها باعث لنگ ماندن مردم شود؛ البته این موضوع را به خصوص در روزهای شدیداً گرم درک خواهید کرد. از این رو به محض صدا دادن اسپیلت گری بدون از دست دادن وقت برای رفع این صدا اقدام کنید و با نمایندگی های معتبر تعمیر و سرویس کولر گازی تماس بگیرید؛ زیرا بیشتر اوقات شنیدن صداهای غیر عادی از دستگاه های خنک کننده به معنای خرابی یک یا چند قطعه داخلی مهم آن ها است. به این ترتیب ه

رچه سریع تر برای رفع صدای کولر گازی گری و هر کولر دیگری وارد عمل شوید؛ نه تنها از ورود آسیب های بیشتر به دستگاه جلوگیری خواهد شد بلکه در هزینه تعمیر و تعویض قطعات نیز صرفه جویی می شود.

تهران سرویس یار و تعمیر اسپیلت گری در تهران

تعمیر کولر گازی گری در تهران در محل به صورت فوری توسط کادر مجرب تهران سرویس انجام میشود.

مجموعه تهران سرویس یار سال ها سابقه در زمینه نصب، سرویس و تعمیر انواع کولرهای گازی به خصوص سیستم های خنک کننده برند گری دارد؛ بنابراین در صورت شنیدن صداهای عجیب از دستگاه خنک کننده یا ایجاد هرگونه عیب و ایراد در آن همواره می توانید روی خدمات تعمیر اسپلیت نهران و متخصصین این مجموعه حساب کنید.

نتیجه گیری

صدای کولر گازی گری اگر آن قدری بلند باشد که تبدیل به یک صدای آزار دهنده و گوش خراش شود، بدون شک با خرابی هایی در قطعات اصلی و مهم این دستگاه ها همراه است. این صداها که می توانند از هر دو پنل داخلی و خارجی کولر شنیده شوند، ممکن است به دلایلی مانند خرابی فن و موتور بلوور، خرابی کمپرسور، خرابی فن، کثیفی کندانسور و غیره باشد.

روی هم رفته شنیدن هر صدای غیر عادی کولر گازی و اسپلیت هشداری است مبنی بر این که باید برای عیب یابی و تعمیر این سیستم ها به نمایندگی ها و مراکز تعمیر معتبر مراجعه کنید. در این مراکز تعمیرکاران حرفه ای بررسی دقیقی روی دستگاه انجام داده و علت صدا دادن آن را به درستی تشخیص می دهند.

2 thoughts on “آموزش رفع صدای کولر گازی اسپلیت گری با روش های اصولی

    • Sardar Farmanbar گفته:

      درود
      به صورت کلی هدف این مقالات صرفا آشنایی با موضوعه و تعمیر صدای اسپلیت گرید باید حتما توسط یک تعمیرکار ماهر انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست ارسال فوری تعمیرکار