با برند ایران رادیاتور و پرفروشترین محصولات آن بیشتر آشنا شوید

با برند ایران رادیاتور و تاریخچه آن شوید

نام ایران رادیاتور نامی آشنا و معتبر در زمینه تولید انواع کولرهای گازی اسپلیت، پکیج و غیره است که اکثر ما آن را با همان خرس عروسکی مهربان یعنی “عمو یادگار” و شعار تبلیغاتی اش (پشتم گرمه) به یاد می آوریم؛ در حالی که پشت پرده این تصویر تبلیغاتی جالب سال ها زحمت و تلاش نیروی کار و متخصص ایرانی نهفته است. در تلاش های مستمر، قرارداد با شرکت های معتبر اروپایی و غیره دست به دست هم داده اند تا گروه صنعتی ایران رادیاتور به خوبی بتواند به نیاز مصرف کنندگان ایرانی در زمینه سیستم های سرمایشی و گرمایشی پاسخ بدهد.

در این مقاله بلاگ تهران سرویس یار، به همه چیز درباره برند ایران رادیاتور خواهیم پرداخت پس اگر به آشنایی با برند ایران رادیاتور و تاریخچه این شرکت موفق ایرانی در زمینه لوازم گرمایش و سرمایش علاقه دارید، تا آخر با ما بمانید.

تاریخچه برند ایران رادیاتور از تاسیس تا به امروز

شرکت ایران رادیاتور یک شرکت تولید کننده سیستم های گرمایشی و سرمایشی از جمله پکیج دیواری و اسپیلت است که با داشتن چندین کارخانه و بیش از ۴۰ سال فعالیت یکی از بزرگ ترین و با سابقه ترین واحدهای تولیدی در ایران و خاورمیانه به حساب می آید. در واقع این گروه صعنتی در سال ۱۳۵۸ به این دلیل راه اندازی شد که در داخل کشور تخصص صنعتی ریخته گری برای تولید رادیاتورهای آلومینیومی وجود نداشت و این دستگاه ها از اروپا وارد می شد؛ اما یک سال بعد شرکت ایران رادیاتور توانست نخستین محصول رادیاتور آلومینیومی داخلی را به بازار مصرفی داخلی عرضه کند.

نقل مکان از تهران به رشت؛ نقطه شروع درخشش شرکت ایران رادیاتور

تاریخچه ایران رادیاتور، موفقیت این برند را به رخ می کشد

 سال ۱۳۶۶ یک سال کاری بسیار پربار و مهم برای گر بود زیرا رشد سریع و کمبود فضای تولید باعث جابجایی این کارخانه از تهران به شهر صنعتی رشت شد و تنها چند سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۹ کیفیت عالی، قیمت های رقابتی و همچنین کمپین تبلیغاتی “عمو یادگار” دست به دست هم دادند تا برند ایران رادیاتور به بزرگ ترین تولید کننده صنایع گرمایشی تبدیل شود و تولیدات خود را به بیش از ۳۰ کشور خارجی صادر کند؛ یعنی کشورهای پیشرفته صنعتی اروپا مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، روسیه و غیره.

شروع تولید مشعل و راه اندازی شرکت گیلان شکیبا

سال ۱۳۷۰ سالی بود که شرکت ایران رادیاتور مشعل کاری برای تولید مشعل های خانگی و صنعتی را شروع نمود و ۸ سال بعد یعنی در سال ۱۳۷۸ شرکت “گیلان شکیبا” را برای تولید انواع دستگاه های حوله خشک کن تاسیس کرد؛ سپس در سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴ از طرف وزارت بازرگانی لقب “برترین صادر کننده سال” را دریافت نمود.

آغاز تولید پکیج و رادیاتور ایران رادیاتور

این شرکت در سال ۱۳۸۳ با توجه به نیاز بازار به پکیج های دیواری، تحقیقات و بررسی کاملی درباره تولید این سیستم های گرمایشی انجام داد. سپس با توجه به سابقه خوب و موفقی که در زمینه تولید رادیاتور آلومینیومی و مشعل داشت، تصمیم به تولید این دستگاه های گرمازا گرفت. فاز اولیه این تصمیم مبنی بر این بود که کلیه قطعات پکیج به صورت SKD از بهترین شرکت های اروپایی وارد شده و سپس در کارخانه ایران رادیاتور مونتاژ شوند. از طرفی این شرکت به عنوان نماینده انحصاری کارخانه willo آلمان در ایران فعالیت می کند؛ در نتیجه طبیعی است که قلب تپنده پکیج های گرمایشی یعنی همان پمپ پکیج را از این شرکت آلمانی سفارش دهد.

پکیج ایران رادیاتور، محصولی ایرانی که به لطف کیفیت خودش جهانی شد

 اگرچه برند ایران رادیاتور در ابتدای مسیر با رقیب قدرتمند و با تجربه ای همچون بوتان دست و پنجه نرم می کرد؛ اما رفته رفته با تلاش های مستمر و حفظ کیفیت محصولات خود توانست به یکی از رقبای اصلی بوتان تبدیل شود. ناگفته نماند سری های اول پکیج های تولید شده توسط برند ایران رادیاتور از نظر کیفیت چنگی به دل نمی زدند؛ اما مرور زمان و کسب تجربه های بیشتر باعث شد که اشکالات این دستگاه ها برطرف شده و به یک سیستم گرمایشی با کارایی ایده آل و مناسب تبدیل شوند.

افزون بر این ها این گروه صنعتی ایرانی در سال ۱۳۸۷ پیشرفته ترین آزمایشگاه تست انواع پکیج دیواری در سطح استانداردهای ملی را با این هدف که محصولات ایران رادیاتور با استانداردهای اروپایی هم سطح سازی شده و به اضافه این که بتواند لوله های چند لایه را تولید کند، تاسبس کرد. از طرفی سال ۱۳۹۳ نقطه آغاز تولید رادیاتورهای پنلی فولادی شرکت ایران رادیاتور بود. این رادیاتورها در انواع فولادی و آلومینیومی تولید می شوند که در ادامه آن ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

افتخارات برند ایران رادیاتور در طول زمان

از همه این ها که بگذریم برند ایران رادیاتور یک تولید کننده ایرانی با کارنامه ای درخشان و دارای افتخارات زیر است:

 • بزرگ ترین واحد ریخته گری تحت فشار خاورمیانه؛
 • دومین تولید کننده بزرگ رادیاتور آلومینیومی شوفاژ در دنیا؛
 • بزرگ ترین تولید کننده مشعل در خاورمیانه و چهارمین در دنیا؛
 • بزرگ ترین تولید کننده حوله خشک‌کن در خاورمیانه؛

در واقع ارتقاء سطح کیفی محصولات و سال ها تجربه در کنار حضور فعال و موفق در نمایشگاه های جهانی، کسب دوبار عنوان واحد نمونه کیفی در سطح ملی از طرف سازمان ملی استاندارد و دریافت گواهینامه ‌های متعدد بین‌المللی مانند NF فرانسه، CE اروپا، BSI انگلیس فاکتور های مهمی بود که  باعث شدند شرکت نو پای ایران رادیاتور، افتخارات گفته شده را کسب کند.

انواع محصولات ایران رادیاتور

به طور کلی برند ایران رادیاتور محصولات مختلفی دارد که در بازار مصرف داخل و خارج فروش و محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده اند. پرفروش ترین محصولات این برند شامل موارد زیر است:

 • اسپیلت دیواری ایران رادیاتور؛
 • رادیاتور آلومینیومی و فولادی؛
 • پکیج ایران رادیاتور؛
 • رادیاتور پنلی ایران رادیاتور؛
 • داکت اسپلیت؛
 • مشعل های گاز سوز/گازوئیل سوز/ دوگانه سوز؛
 • حوله خشک کن فولادی ایران رادیاتور؛

در ادامه نگاهی به تمام محصولات برند ایران رادیاتور میندازیم.

اسپیلت دیواری ایران رادیاتور؛ این بار با عمو یادگار خنک شوید

کولرهای گازی اسپلیت ایران رادیاتور جزو سیستم هایی با قابلیت سرمایش و گرمایش هستند که از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده اند که با نام پنل، یونیت و واحد نیز شناخته می شوند و  کاملاً مجزا از یکدیگر هستند؛ به این صورت که بخش داخلی در محیط داخلی ساختمان یعنی سالن، اتاق و غیره نصب شده و بخش خارجی بیرون از محیط یعنی بالکن، پشت بام و یک چنین جاهایی قرار می گیرد.

اسپلیت ایران رادیاتور، محصولی با قابلیت سرمایش و گرمایش در کنار هم

لازم به ذکر است یونیت داخلی و خارجی اسپیلت از طریق لوله های مسی و کابل برق به یکدیگر متصل می شوند؛ به این ترتیب بدون نیاز به کانال کشی، یک دستگاه دو منظوره سرمایشی و گرمایشی در اختیار خواهید داشت که می توانید در هر فصل سال و در هر نوع آب و هوایی برای تهویه هوای محیط از آن استفاده کنید. همچنین از آنجایی که بهترین  مدل های اسپلیت ایران رادیاتور مصرف برق بسیار پایینی دارند، دیگر نیازی نیست که نگران هزینه های قبض برق باشید. از این ها گذشته در صورت خرابی اسپلیت های ایران رادیاتور بابت مخارج تعمیر و مهم تر از همه پیدا کردن تعمیرکاران متخصص و کاربلد هیچ گونه دغدغه ای نخواهید داشت زیرا همواره براحتی می توانید برای تعمیر اسپلیت ایران رادیاتور در تهران و کرج به مجموعه تهران سرویس یار مراجعه کنید که با تکنسین های حرفه ای و با سال ها تجربه در زمینه عیب یابی و تعمیرات اسپلیت در تهران با کمترین زمان ممکن و قیمتی مناسب کار شما را راه می اندازد. ناگفته نماند اسپلیت های شرکت ایران رادیاتور در انواع مختلف زیر تولید می شوند:

 • اسپلیت ایران رادیاتور مدل معتدل؛
 • اسپلیت ایران رادیاتور مدل تروپیکال روتاری؛
 • اسپیلت ایران رادیاتور مدل تروپیکال پیستونی؛
 • اسپلیت ایران رادیاتور مدل کازوکی معتدل؛
 • اسپیلیت ایران رادیاتور مدل کازوکی تروپیکال روتاری؛
 • اسپلیت ایران رادیاتور مدل کازوکی تروپیکال پیستونی؛

البته در یک مقاله تخصصی بهترین اسپلیت ایران رادیاتور را معرفی کرده ایم که خواندنش را به شما توصیه میکنم

داکت اسپلیت؛ محصولی کم بها در شرکت ایران رادیاتور

اگرچه داکت اسپلیت هم همچون اسپلیت دیواری نسل جدید کولرهای گازی است و هر دو قابلیت گرمایش و سرمایش را دارند اما تفاوت اصلی این دو دستگاه به میزان و نحوه منتشر کردن هوای خنک در محیط اطراف مربوط می شود؛ به این صورت که داکت اسپلیت می تواند هوای گرم یا سرد را به طور کاملاً یکنواخت در فضا منتشر کند، در حالی که کولرهای گازی اسپلیت ایران رادیاتور و هر برند دیگری چنین قابلیتی ندارند.

پکیج ایران رادیاتور؛ پرفروش ترین محصول این برند ایرانی محبوب

پکیج های ایران رادیاتور که در دو نوع دیواری و زمینی تولید می شوند که نه تنها آب گرم مصرفی منازل را تامین می کنند بلکه در زمستان ها نیز برای تولید آب گرم مورد نیاز شوفاژها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی استفاده از پکیج های دیواری در مقایسه با آبگرم کن دیواری و سیستم شوفاژخانه مرکزی مزایای بیشتری دارد، به خصوص که میزان سر و صدای پکیج ها کمتر بوده و همچنین نوسانات دمای آب در آن ها اصلاً احساس نمی شود؛ در حالی که روشن شدن و کارکرد آبگرم کن و شوفاژخانه مرکزی با صداهای زیادی همراه است.

 در حال حاضر پکیج ایران رادیاتور به کشور های جهانی اولی هم صادر میشود

به اضافه این که پکیج های دیواری ایران رادیاتور نسبت به شوفاژخانه مرکزی مصرف انرژی بسیار کمتری داشته و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند؛ در حالی که آبگرم کن های ایستاده و همین طور شوفاژخانه مرکزی نیازمند فضای قابل توجهی هستند.

به طور کلی انواع پکیج زمینی و دیواری تولید شده توسط برند ایران رادیاتور، کیفیت بالایی دارند و کم پیش می آید که دچار خرابی شوند؛ با این حال در صورت بروز هرگونه عیب و ایراد در این دستگاه ها اکیداً توصیه می کنیم برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به نمایندگی ها و مراکز تخصصی تعمیرات پکیج در تهران و شهرستان های اطراف مانند تهران سرویس یار مراجعه کنید؛ چرا که این دستگاه ها قطعاتی بسیار حساس و پیچیده دارند و در صورتی که توسط افراد غیر حرفه ای تعمیر شوند، احتمال ورود آسیب های بیشتر به دستگاه وجود خواهد داشت.

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور؛ عضو جدید خانواده عمو یادگار

رادیاتورهای پنلی ساخته شده توسط برند ایران رادیاتور جزو محصولات نسبتا تازه این شرکت بوده که ورق و ضخامت قابل قبول و مناسبی دارند. در تولید این رادیاتورها از دو کنکتور استفاده شده و در نتیجه فرآیند انتقال گرمایش بیشتر و بهتر انجام خواهد شد. ناگفته نماند این دستگاه ها به دلیل قیمت رقابتی شان توانسته اند در زمانی کوتاه پس از معرفی، فروش خوبی را بدست بیاورند.

رادیاتور آلومینیومی و فولادی؛ اولین محصول ایران رادیاتور

رادیاتورهای فولادی اگرچه جزو محصولات معروف و پرفروش شرکت ایران رادیاتور هستند اما در مقایسه با رادیاتورهای آلومینیمی زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارند. در حالی که فلز آلومینیوم سریع تر گرم شده و برای این که سطوح آن به دمای مطلوب برسد، آب گرم کمتری مصرف می شود. همین موضوع باعث شده که میزان مصرف انرژی در رادیاتورهای آلومینیومی این برند کمتر باشد. افزون بر این ها آلومینیوم دچار زنگ زدگی نخواهد شد و به همین دلیل میزان طول عمر، دوام و ماندگاری رادیاتورهای آلومینیومی در مقایسه با سایر رادیاتورها بالا تر است.

طراحان شرکت ایران رادیاتور به دلیل بالا بودن قابلیت شکل پذیری آلومینیوم دستشان حسابی باز است که رادیاتورهای آلومینیومی را در طرح های مختلفی طراحی و تولید کنند. به طور کلی فلز آلومینیوم در مقایسه با فلزاتی مانند فولاد که در تولید رادیاتورهای قدیمی تر بکار می رفت، سبک تر بوده و در نتیجه فرآیند حمل و نقل و همین طور نصب آن ها آسان تر خواهد بود. تا به این جا متوجه برتری رادیاتور های آلومینیومی نسبت به رادیاتورهای فولادی شدید؛ منتها این سیستم های گرمایشی یک عیب نسبتاً بزرگ دارند آن هم گران تر بودن قیمتشان است. به این علت که آلومینیوم به صورت طبیعی در طبیعت وجود نداشته در نتیجه هزینه تولید آن از فلزاتی مانند فولاد بالاتر است.

به اضافه این که سیستم های آلومینیومی به همان نسبتی که زودتر گرم می شوند، سرد شدن سریع تری نیز دارند؛ در نتیجه بعد از خاموش کردنشان ظرف مدت کوتاهی خواهید دید که هیچ گرمایی از آن ها خارج نشده و محیط به سرعت سرد می شود. با این تفاسیر پیشنهاد می کنیم رادیاتورهای آلومینیومی ایران رادیاتور را برای محیط هایی استفاده کنید که در آن ها به طور مداوم سکونت ندارید. به خصوص در فصل زمستان که سیستم گرمایشی باید به صورت دائمی روشن باشد، با این رادیاتورها به مشکل برخواهید خورد.

مشعل ایران رادیاتور و انواع مختلف آن

شرکت ایران رادیاتور بزرگ ترین تولید کننده انواع مشعل در خاورمیانه است که این مشعل ها را تا ظرفیت ۶.۰۰۰.۰۰۰ کیلو کالری در ساعت و همچنین فشار بالا تولید می کند. مشعل های ایران رادیاتور که در سه مدل گاز سوز، گازوئیل سوز و دوگانه سوز در بازار یافت می شوند در واقع جزو اصلی ترین وسایل موتورخانه ها هستند. بگذارید این طور بگوییم این مشعل ها وظیفه تبدیل انواع سوخت مانند گاز، گازوئیل و مازوت به انرژی گرمایشی را بر عهده دارند.

حوله خشک کن فولادی ایران رادیاتور؛ محبوب و مرغوب

حوله خشک کن ها از دیگر محصولات محبوب و پرفروش شرکت ایران رادیاتور هستند که معمولاً در فضای حمام و دستشویی نصب می شوند. این سیستم ها در حقیقت نوعی رادیاتور بوده که نه تنها ظاهری زیبا و طراحی ظریفی دارند؛ بلکه نصبشان نیز آسان است و کمترین فضای ممکن را در سرویس های بهداشتی اشغال می کنند. نکته قابل توجه درباره این دستگاه ها آن است که محیط را به طور مطبوعی گرم کرده و این گونه باعث صرفه جویی در هزینه های مصرفی می شوند. در واقع برای گرمایش محیط در فضاهای کوچک به جای نصب رادیاتورهای معمولی می توانید به سراغ حوله خشک کن ها بروید.

جمع بندی

برند ایران رادیاتور که در سال ۱۳۵۸ راه اندازی شد جزو تولید کنندگان داخلی است که توانسته سهم قابل توجهی از بازار پکیج، اسپلیت، شوفاژ، مشعل و رادیاتور را از آنِ خود کند. این شرکت همچنین در تولیدات خود توجهی ویژه به صرفه جویی در منابع کشور داشته است؛ به طوری که انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی آن مصرف برق بسیار پایینی دارند. لازم به ذکر است تولیدات این کارخانه نه تنها به لحاظ قطعات داخلی و کارایی کاملاً با کیفیت هستند؛ بلکه خدمات پس از فروش قابل قبولی نیز دارند. به این ترتیب پس از خرید این دستگاه ها بابت گارانتی تعمیر و تعویض قطعه، مخارج نگهداری و غیره هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد و از همه مهم تر این که همواره می توانید برای عیب یابی و تعمیر انواع پکیج ها، اسپلیت ها و سایر تولیدات این برند در تهران و حومه روی خدمات مجموعه تهران سرویس یار حساب کنید.

تاریخ انتشار۱۸/۱۲/۱۴۰۱ @ ۰۳:۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان