تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران | کاملا تضمینی

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران به صورت تخصصی

در حال حاضر پر استفاده ترین سیستم گرمایشی در منازل و حتی محیط های کاری و صنعتی، پکیج دیواری است که مانند هر محصول دیگری توسط کارخانه های مختلف و برند های گوناگونی تولید میشود. یکی از محبوب ترین برند های پکیج در بازار ایران که تولید داخلی است، ایران رادیاتور است. در واقع پکیج های ایران رادیاتور به دلیل قیمت مناسب و نصب آسان، موفق به کسب این محبوبیت شده اند.

به طور کلی بسیاری از ایرادات و اشکالات موتورخانه ها و سیستم های حرارت سنتی در پکیج های ایران رادیاتور دیده نمی شود؛ با این حال همچون هر سیستم دیگری، گهگاهی خراب شده و باید تعمیر شود. حالا سوال اصلی این است که برای تعمیرات پکیج ایران رادیاتور مخصوصا در شهر های بزرگ مانند تهران، به کدام تعمیرکار یا تعمیرگاه باید اعتماد کنیم؟ قصد داریم در این مقاله، موضوع تعمیر پکیج ایران رادیاتور و سوالات مربوط به آن را به طور کامل پوشش دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

معرفی مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور

مدل های پکیج ایران رادیاتور

پیش از اقدام برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور قصد داریم شما را تا حدودی با انواع مختلف این سیستم ها آشنا کنیم. به طور کلی پکیج های دیواری ایران رادیاتور شامل دو نوع آنالوگ و دیجیتال هستنتد که در ادامه در مورد هر کدام از آنها بیشتر صحبت میکنیم.

پکیج آنالوگ ایران رادیاتور

عکس مدل های آنالوگ پکیج ایران رادیاتور

منظور از پکیج های آنالوگ دستگاه های فاقد صفحه نمایش است. در این سیستم های گرمایشی اعلام خطا از طریق چشمک زدن بعضی از چراغ های روی پنل انجام می گیرد. بد نیست بدانید پکیج های دیواری آنالوگ ایران رادیاتور در مدل های زیر قابل خریداری هستند:

 • پکیج آنالوگ ایران رادیاتور مدلM24ff-M24cf؛
 • پکیج آنالوگ ایران رادیاتور مدل E24ff-E28ff؛
 • پکیج آنالوگ ایران رادباتور مدل B24ff-B24cf؛
 • پکیج آنالوگ ایران رادیاتور مدل BM24ff-BM24cf؛
 • پکیج آنالوگ ایران رادیاتور مدل ECO22ff-ECO24ff؛

پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور بین ایرانیان محبوبیت بسیار زیادی دارند.

پکیج دیجیتال ایران رادیاتور

مدل های دیجیتالی پکیج ایران رادیاتور

برخلاف مدل های آنالوگ، پکیج های دیجیتال مجهز به نمایشگر بوده و همین نمایشگر وضعیت دستگاه را اعلام میکند و کد خطا را نمایش می دهد. از جمله مدل های پکیج دیجیتال ایران رادیاتور در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مدل K24ff؛
 • پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مدل L24ff-L28ff-L36ff؛
 • پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مدل Z؛

۹ عیب رایج در پکیج های ایران رادیاتور

9 اختلال شایع پکیج ایران رادیاتور

متخصصین تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران و سراسر کشور ۹ عیب رایج در این سیستم های گرمایشی را به صورت زیر اعلام کرده اند:

 • وجود نوسانات در آب گرم مصرفی؛
 • افزایش فشار مدار گرمایش همراه با بالا رفتن دما؛
 • بالا رفتن خود به خودی فشار در مدار گرمایش و عمل کردن شیر اطمینان؛
 • افت فشار آب در مدار گرمایش؛
 • عدم کارایی سیستم گرمایش به رغم مناسب بودن دمای آب مصرفی؛
 • وصل نشدن پرشر سوئیچ دود به رغم روشن بودن فن؛
 • کار نکردن پمپ؛
 • خاموش شدن مشعل پس از باز کردن شیر آب گرم؛
 • روشن شدن پکیج به صورت انفجاری؛

در قدم بعدی این ۹ عیب شایع پکیج ایران رادیاتور را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

وجود نوسانات در آب گرم مصرفی پکیج ایران رادیاتور

مهم ترین دلایل بروز این مشکل، زیاد بودن ارتفاع شعله، استفاده از چند شیر مصرفی به صورت همزمان، خراب بودن شیر سه راهه در پکیج های دارای دو مبدل، کم بودن فشار آب ساختمان و پایین آمدن دقت ntc مصرفی است.
کارشناسان تعمیر پکیج ایران رادیاتوربا استفاده از مانومتر دیجیتالی، شعله پکیج را تنظیم کرده و این گونه مشکل بالا بودن ارتفاع شعله را رفع می کنند. همچنین این تکنسین ها توصیه می کنند به جای استفاده همزمان از چند شیر مصرفی در یک زمان واحد، از مصرف کننده های کمتری استفاده شود تا سیستم، بازدهی بیشتری داشته باشد.

نوسان دمای آب مصرفی؛ یک مشکل متداول پکیج دیواری ایران رادیاتور

چنانچه از پکیج های دو مبدل استفاده می کنید و شیر سه راه۰ه در آن ها خراب باشد، به راحتی و به کمک نیروی متخصص می توان برای تعویض مغزی این شیر اقدام نمود. همچنين در صورت خرابی و افت دقت ntc مصرفی در سیستم گرمایشی، چاره ای جز تعویض آن وجود ندارد.

افزایش فشار مدار گرمایش همراه با بالا رفتن دما

از جمله دلایلی که موجب افزایش فشار مدار گرمایش همراه با بالا رفتن دما می شود شامل موارد زیر است:

 1. خرابی فشار آب مدار گرمایش یا تنظیم نبودن آن: در این حالت باید فشار آب مدار گرمایش را به دقت بررسی کنید.
 2. انسداد شیلنگ منبع انبساط: در صورت مسدود شدن شیلینگ منبع انبساط نیز چاره ای جز عوض کردن لوله یا شیلینگ این منبع باقی نمی ماند.
 3. عدم تناسب منبع انبساط با حجم آب مدار گرمایش: اگر اندازه منبع انبساط با حجم آب مدار سازگار نباشد، باید منبع انبساط مناسب جایگزین قبلی شود.

بالا رفتن خود به خودی فشار در مدار گرمایش و فعال شدن شیر اطمینان

افزایش خودکار فشار یکی از عیوب رایج پکیج ایران رادیاتور است

در انواع پکیج های ایران رادیاتور و سایر برندها دلایل زیادی برای بالا رفتن خود به خودی فشار در مدار گرمایش و به دنبال آن دست به کار شدن شیر اطمینان وجود دارد. برخی از مهم ترین و رایج ترین آن ها در موارد زیر خلاصه می شود:

 1. ورود آب مصرفی به مدار گرمایش از طریق شیر پرکن و مبدل مصرفی یا به واسطه تنظیم نبودن فشار باد منبع انبساط؛
 2. سوراخ بودن مبدل ثانویه؛ وجود گرفتگی در مبدل اصلی؛
 3. خراب بودن منبع انبساط؛
 4. خراب بودن پمپ؛
 5. هوا گرفتن رادیاتورها به صورت مکرر؛

توجه داشته باشید عیب یابی و بر طرف کردن هر یک از موارد نامبرده شده، امری کاملاً تخصصی بوده و به دانش و تجربه کافی نیاز دارد؛ چرا که در اغلب اوقات برای رفع این عیوب لازم است برای تعمیر یا تعویض قطعات پکیج ایران رادیاتور اقدام شود. از همین رو در صورت وجود چنین مشکلاتی پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره به نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور مراجعه نمایید.

افت فشار آب در مدار گرمایش

وجود نشتی در مدار گرمایش و همین طور وجود هوا در این مدار دو عامل اصلی افت فشار آب در مدار گرمایش هستند؛ بنابراین برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در صورت افت فشار، از یک سو برای نشتی یابی در مدار گرمایش و بررسی لوله های گرمایش اقدام می شود و از سوی دیگر سیستم گرمایش و رادیاتورها را هواگیری می کنند.

عدم کارایی سیستم گرمایش به رغم مناسب بودن دمای آب مصرفی

خرابی پمپ در پکیج های تک مبدله، خرابی فلو سوئیچ یا گیر کردن آن، خرابی شیر سه راه در پکیج های دو مبدله و همین طور باز مانند سوپاپ بای پس در سیستم های تک مبدله جزو مواردی هستند که موجب عدم کارایی سیستم گرمایش می شوند. حتی اگر دمای آب مصرفی مناسب باشد در صورت وجود یکی از موارد نامبرده شده باز هم پکیج کارایی مناسبی نخواهد داشت.

کار نکردن سیستم گرمایشی در حالیکه آب داخل لوله ها گرم است + آموزش تعمیر

آنچه متخصصین تعمیرات پکیج در این موارد انجام می دهند به ترتیب شامل تعمیر یا تعویض پمپ، تعویض فلو سوئیچ، تعویض سوپاپ بای پس و تعویض مغزی شیر سه راهه است.

وصل نشدن پرشر سوئیچ دود به رغم روشن بودن فن

اگر لوله های اتصال به پرشر دود وصل نباشند یا این که پرشر سوئیچ دود خراب باشد، نتیجه آن عدم اتصال پرشر سوئیچ دود به رغم روشن بودن فن است. به این ترتیب متخصصین عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور، از یک سو وصل بودن لوله ها را مورد بررسی قرار داده و از سوی دیگر اقدام به تعویض پرشر سوئیچ دود می نمایند. در نهایت نیز توصیه می شود بررسی کاملی در مورد دودکش انجام دهند.

کار نکردن پمپ

نرسیدن برق به پمپ یا گیرپاژ کردن آن و خرابی برد الکترونیکی موجب عدم کارایی پمپ و به دنبال آن به وجود آمدن اختلال در عملکرد پکیج می شود. به منظور رفع این عیوب به ترتیب باید به بررسی مدار برقی، تعویض پمپ گیرپاژ کرده و تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی خراب بپردازید.

خاموش شدن مشعل پس از باز کردن شیر آب گرم

در صورت وجود هوا در مبدل ثانویه یا بروز اشکال در فلو سوئیچ آب مصرفی، پس از باز کردن شیر آب گرم شاهد خاموش شدن مشعل پکیج خواهید بود. در این مواقع متخصصین تعمیر پکیج ایران رادیاتور با هواگیری مبدل و تعویض فلو سوئیچ برای رفع مشکل اقدام می نمایند.

روشن شدن پکیج دیواری ایران رادیاتور به صورت انفجاری

عواملی مانند تنظیم نبودن فشار گاز، خرابی دودکش، استفاده از قطعه های گاز شهری به جای گاز مایع، تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل، ضعیف شدن جرقه (به دلایلی مانند ضعیف شدن برق شهری – ضعیف شدن ترانس جرقه – نشتی برق یا دزدی بودن آن – اکسید شدن الکترود جرقه زن)، انسداد سوراخ های مشعل در اطراف جرقه زن باعث می شوند که پکیج های دیواری در حالت آب گرم به صورت انفجاری روشن شوند.

آموزش رفع مشکل روشن شدن پکیج دیواری ایران رادیاتور به صورت انفجاری

با تنظیم استاندارد، پیگیری از شرکت گاز، تعویض و استفاده از دودکش های دو جداره، تعویض ترانس جرقه، تعویض قطعات، باز کردن سوراخ ها از طریق پمپ باد می توان برای بر طرف کردن این مشکل اقدام کرد.

صفر تا صد تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در پروسه عیب یابی و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در ابتدای امر باید کلید صفر و یک این سیستم ها را روی یک قرار دهید. در واقع این کلید همان ولوم کوچکی است که برای خاموش و روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن با روشن شدن چراغ سبز رنگ بالای کلید می توانید اقدامات بعدی برای تعمیر پکیج را انجام دهید.

اصلی ترین مراحل تعمیر پکیج ایران رادیاتور

پیش از اقدام برای عیب یابی و تعمیر پکیج ایران دایاتور باید توجه داشته باشید گاهی ممکن است چراغ سبز رنگ مذکور روشن نشود که دلیل این مشکل می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • قطع بودن برق ورودی: برای اطمینان از این موضوع می توانید با استفاده از یک فاز متر به بررسی پریز برق بپردازید.
 • سوختن فیوز برد الکترونیک: در این صورت باید قاب برد را پایین کشیده و جایگاه فیوز شیشه ای را روی برد پیدا کنید. سپس به کمک فاز متر، برق داشتن هر دو سمت فیوز را بررسی کنید. چنانچه یک طرف برق داشته باشد و طرف دیگر نه به معنای سوختن فیوز است. در این صورت باید با تهیه یک فیوز نیم آپر الکتریکی به تعویض فیوز سوخته قبلی بپردازید.
 • معیوب بودن محافظ برق: اگر احتمال می دهید چنین مشکلی وجود دارد برای اطمینان باید محافظ را جدا کرده و دو شاخه را مستقیماً به برق متصل کنید.
 • معیوب بودن برد پکیج: در این صورت بسته به شرایط، لازم است برای تعمیر یا تعویض برد اقدام کنید.

پس از انجام هر یک از موارد فوق، در صورت روشن شدن چراغ قرمز کافی است دکمه ریست را فشار دهید؛ البته امکان دارد بعد از ریست کردن دستگاه بار دیگر شاهد روشن شدن چراغ قرمز باشید. در چنین شرایطی یک یا چند چراغ سبز را نیز به صورت چشمک زن مشاهده خواهید کرد. در مجموع روشن شدن چراغ قرمز در پکیج های ایران رادیاتور و اغلب پکیج ها خبر از قطعی شعله و ارور دادن دستگاه می دهد. ناگفته نماند هر کدام از خطاهای ظاهر شده در پکیج به معنی خراب شدن یکی از سنسورها بوده یا نشان دهنده این است که سنسور مورد نظر در حالت قطع قرار دارد.

چراغ های سبز رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته و عددهایی از ۳۰ تا ۸۰ را نشان می دهند. این چراغ ها ضمن نشان دادن دما، وظیفه اعلام کد خطا را نیز بر عهده دارند. به طور کلی چشمک زدن یک یا چند چراغ سبز به معنی اعلام خطا توسط برد الکترونیک پکیج است. لازم به تذکر است چشمک زدن چراغ را نمی توان صرفاً به معنای اعلام کد خطا دانست. به خصوص که در زمان باز بودن آب گرم نیز با چراغ های چشمک زن مواجه خواهید شد. در واقع در پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور پس از باز کردن شیر آب گرم، چراغ ها جفت جفت و به طور ممتد شروع به چشمک زدن می کنند.

برای درک بهتر نحوه عملکرد این چراغ ها باید بگوییم در آغاز چراغ های ۳۰ و ۴۰ همزمان با هم روشن می شوند. بعد از خاموش شدن آن ها نوبت به چشمک زدن چراغ های ۵۰ و ۶۰ می رسد. در ادامه این چراغ ها نیز خاموش شده و شاهد روشن شدن چراغ های ۷۰ و ۸۰ خواهید بود. در نهایت روند ذکر شده به صورت مجدد از سر گرفته می شود. با این تفاسیر اگر در زمان باز بودن آب مصرفی، چراغ های تعبیه شده روی پکیج شروع به چشمک زدن کنند؛ امری کاملاً طبیعی بوده و دلیل خرابی دستگاه یا اعلام کد خطا محسوب نمی شود.

جمع بندی

برند ایران رادیاتور یکی از بهترین برندهای تولید کننده پکیج گرمایشی در ایران است که کیفیت بالا و قیمت مناسب، محبوبیت محصولاتش را در میان مردم دو چندان کرده است. همانطور که گفتیم پکیج های دیواری این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و حتی به خارج از کشور هم صادر می شوند؛ اما به این معنی نیست که هرگز خراب نمی‌شوند. به عبارت دیگر پکیج های ایران رادیاتور نیز مانند محصولات مشابه خود گاهی دچار اختلال شده و باید تعمیر شوند.

در این مقاله سعی کردیم به همه چیز درباره تعمیر پکیج ایران رادیاتور بپردازیم و امیدوارم که مفید بوده باشد. تهران سرویس یار، آماده انجام تعمیرات پکیج در تهران برای همه برند های داخلی و خارجی است و شما میتوانید با خیال راحت به کیفیت خدمات ما اعتماد کنید.

تاریخ انتشار۱۸/۱۰/۱۴۰۱ @ ۰۲:۰۴

2 دیدگاه برای “تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران | کاملا تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان