دلایل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

اگر از پکیج گرمایشی بوتان استفاده می‌کنید و دستگاه گرمازای شما ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود، خوب است بدانید روشن نشدن پکیج بوتان می‌تواند به دلیل کمبود یا نبود فشار گاز، وجود هوای اضافه در مدار و غیره باشد. توجه داشته باشید برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان نیاز است که در وهله اول علت روشن نشدن پکیج بوتان پیدا کنید.

علت روشن نشدن پکیج بوتان

از جمله مشکلاتی که استفاده‌کنندگان از پکیج گرمایشی بوتان ممکن است با آن روبرو شوند، خاموش شدن و روشن نشدن این دستگاه گرم کننده است. دلایل متعددی برای روشن نشدن پکیج دیواری بوتان وجود دارد که ۳ مورد از اصلی‌ترین و پرتکرارترین آن‌ها شامل نبود آب کافی در مدار، هوا گرفتن دستگاه و پایین بودن فشار گاز است.

نبود آب کافی در لوله ها و مدار پکیج

اصلی‌ترین و رایج‌ترین علت روشن نشدن پکیج بوتان به افت فشار آب این دستگاه گرمایشی مربوط می‌شود چرا که انواع شوفاژ دیواری به طور پیش فرض دارای سیستم خاموش کردن اتوماتیک هستند، موارد زیادی این سیستم خودکار را فعال می‌کند که یکی از آن‌ها کمبود فشار آب است.

با این اوصاف اگر با مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان روبرو شدید، حتماً میزان فشار آب موجود در مخزن را بررسی کنید؛ برای این کار می‌توانید از عقربه زیر پکیج کمک بگیرید. توجه داشته باشید فشار آب مناسب پکیج گرمایشی در محدوده ۱ تا ۲ بار است. حال اگر عقربه فشار سنج مقدار فشار آب پکیج را کمتر از ۰.۵ نشان دهد، طبیعی است که شوفاژ دیواری بوتان روشن نشود.

گفتنی است به طور معمول فشار آب پکیج را می‌توان با استفاده از شیر فشار آب تنظیم کرد و افزایش داد، اما گاهی هم امکان دارد که این اقدام موفقیت‌آمیز نباشد، در این صورت نیاز دارید که از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر پکیج کمک بگیرید.

مطالعه بیشتر:

آموزش رفع مشکل روشن نشدن پکیج به صورت رایگان

هوا گرفتن لوله ها و شوفاژهای ساختمان

در بررسی رایج‌ترین علت روشن نشدن پکیج بوتان به هیچ وجه نمی‌توان از هوا گرفتن این دستگاه گرمازا چشم پوشی کرد؛ در واقع همواره این احتمال وجود دارد که هوای موجود در شوفاژها و لوله ها از حالت استاندارد و مجاز بیشتر باشد و این موضوع باعث می‌شود که روند انتقال آب گرم از پکیج به شوفاژها مختل و متوقف شود.

به دنبال آن هم پکیج دیواری به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد و حتی با ریست کردن دستگاه و تنظیم فشار آب مخزن هم موفق به برطرف کردن این مشکل نخواهید شد، مگر این که برای هواگیری پکیج اقدام کنید.

البته امکان دارد که پس از هواگیری همچنان مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان رفع نشود، در این صورت احتمال خرابی پمپ پکیج مطرح می‌شود و به دنبال آن هم پمپ دستگاه به جای آب، هوا را به لوله ها پمپاژ می‌کند، در چنین اوقاتی دیگر کاری از دست شما بر نمی‌آید و حتماً نیاز است که با تکنسین‌های حرفه ای و متخصص پکیج گرمایشی تماس بگیرید.

کم بودن فشار گاز پکیج

از دیگر دلایل مهمی که باعث روشن نشدن پکیج بوتان می‌شود، کم بودن فشار گاز است چرا که گاز ورودی به پکیج جزو موارد بسیار مهم و موثر روی عملکرد صحیح و استاندارد این دستگاه گرم کننده محسوب می‌شود.

بگذارید این طور بگوییم وجود هرگونه اشکال و ایرادی در تامین گاز پکیج دیواری از جمله بسته بودن شیر گاز، بسیار کم بودن فشار گاز و غیره، می‌تواند مانع روشن شدن مشعل پکیج بوتان بشود؛ البته در چنین شرایطی معمولاً چراغ قرمز دستگاه گرمایشی روشن می‌شود و این‌گونه براحتی متوجه قطع بودن جریان گاز ورودی خواهید شد.

مطالعه بیشتر:

آموزش نحوه روشن کردن پکیج به زبان ساده

رفع مشکل روشن نشدن پکیج بوتان

به طور معمول اگر پکیج دیواری بوتان نتواند روشن شود، بسته به عیب و علتی که باعث بروز این مشکل شده، کد خطای متفاوتی روی دستگاه نشان داده می‌شود. در این صورت کافی است که دفترچه راهنمای پکیج را مطالعه کرده و ارور موردنظر را شناسایی و برطرف کنید.

اما گاهی نه تنها پکیج شوفاژ دیواری بوتان روشن نمی‌شود بلکه هیچ کد خطایی هم نیست که بتوانید از طریق آن به علت این مشکل پی ببرید؛ در این صورت توصیه می‌کنیم بدون فوت وقت با سرویسکاران و تعمیرکاران متخصص تعمیرات پکیج بوتان تماس بگیرید.

تهران سرویس یار؛ تخصصی ترین مرکز تعمیر پکیج در سراسر تهران

اگرچه روشن نشدن پکیج بوتان یکی از مشکلات رایج این دستگاه گرم‌کننده است اما همواره امکان دارد دستگاه گرمایشی شما ایرادات و مشکلات دیگری هم داشته باشد؛ صرف نظر از این که چه چیزی عملکرد استاندارد و ایده‌آل پکیج را مختل کرده است، همواره می‌توانید با تعمیرکاران متخصص ما در مجموعه تهران سرویس یار تماس بگیرید، به این ترتیب تیم سرویسکاران و تعمیرکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن در سراسر تهران به محل سکونت شما اعزام می شوند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب ۳ علت روشن نشدن پکیج بوتان را بررسی کردیم، این دلایل جزو اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت‌های روشن نشدن پکیج بوتان محسوب می‌شوند، همچنین راه حل مشکل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان را توضیح دادیم.

تاریخ انتشار۱۲/۱۰/۱۴۰۲ @ ۲۰:۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان