آموزش رفع سر و صدای پکیج ایران رادیاتور به صورت رایگان

آموزش تعمیر فوری صدای سوت پکیج

این روزها استفاده از دستگاه گرم‌کننده پکیج در میان مردم رواج زیادی دارد و به‌جرئت می‌توان گفت پکیج داشتن نشانه لاکچری بودن افراد تلقی می‌شود. همین موضوع هم باعث شده رقابت زیادی بین برندهای تولید‌کننده این دستگاه گرمازا وجود داشته باشد. برند ایران رادیاتور هم به‌عنوان یک برند ایرانی برای این که از غافله عقب نماند در تولید پکیج دیواری حسابی گل کاشته است و سیستم گرم‌کننده‌ای که تولید می‌کند، کیفیت و کارایی بسیار ایده‌آلی دارد؛ اما صدای پکیج ایران رادیاتور گاهی ممکن است غیرعادی و گوش‌خراش باشد که با‌توجه به آزار‌دهنده بودن آن تصمیم گرفتیم همه چیز را درباره سر و صدای پکیج ایران رادیاتور به‌خصوص علت صدای پکیج ایران رادیاتور و انواع این صداها و مهم‌تر از همه نحوه برطرف کردنش با شما در میان بگذاریم.

انواع صدای پکیج ایران رادیاتور

 همان‌طور که متوجه شدید صدا دادن پکیج ایران رادیاتور یک اختلال شایع در دستگاه‌های این برند محسوب می‌شود؛ البته در نظر داشته باشید وقتی از سر و صدای پکیج صحبت می‌کنیم، منظورمان صداهایی بلند، غیرعادی و غیرقابل تحمل است وگرنه صدای طبیعی شوفاژ های دیواری اصلاً طوری نیست که به گوش برسد. از همه این‌ها که بگذریم رایج‌ترین انواع صدای غیر طبیعی پکیج ایران رادیاتور شامل موارد زیر است:

  • صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور؛
  • صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور؛
  • صدای جیر جیر پکیج ایران رادیاتور؛
  • صدای خرخر پکیج ایران رادیاتور؛

در ادامه هر یک از انواع صداهای پکیج ایران رادیاتور را بررسی می‌کنیم تا در صورت روبرو شدن با چنین مشکلی سریعاً بتوانید برای عیب یابی پکیج و تعمیر آن دست بکار شوید.

مطالعه بیشتر:

انواع پکیج گرمایشی و مزایا و معایب این دستگاه را بشناسید

صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور

در معرفی انواع صدای وحشتناک پکیج ایران رادیاتور جا دارد به صدای پمپ این دستگاه هم اشاره کنیم. در این شرایط علت سر و صدای پکیج ایران رادیاتور می‌تواند شل شدن شافت، رسوب آب در مدار و غیره باشد.

مطالعه بیشتر:

پمپ پکیج چیست | طرز کار پمپ آب پکیج گرمایشی

صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور

صدای ناهنجار پکیج ایران رادیاتور می‌تواند به صورت تق تق کردن شنیده شود که این مشکل معمولاً به دلیل وجود هوا در مدار گرمایش و همچنین رسوب گرفتن مدار، کم بودن فشار آب ورودی دستگاه، بیش از حد سرد بودن آب پکیج، خرابی پرشر سوئیچ آب، رسوب گرفتن مبدل اولیه و ثانویه، خرابی شیر اطمینان، لوله کشی نامناسب رادیاتورها، خرابی پمپ پکیج و غیره ایجاد می‌شود.

مطالعه بیشتر:

نحوه تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری در خانه را رایگان بیاموزید

صدای جیر جیر پکیج ایران رادیاتور

گاهی صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور به شکل جیر جیر کردن خوش را نشان می‌دهد. یک‌چنین صدایی زمانی از دستگاه گرم‌کننده به گوش می‌رسد که دمای آن بالاتر از حد معمول باشد زیرا این‌گونه آب جاری درون لوله‌های پکیج در حین حرکت به سمت رادیاتورها، به بخار تبدیل می‌شود، وجود بخار درون لوله‌ها، حرکت سیال را مشکل می‌کند و در نهایت هم پکیج صدای جیر جیر می‌دهد.

صدای خرخر پکیج ایران رادیاتور

بد نیست بدانید صدا دادن پکیج ایران رادیاتور هنگام روشن شدن و کار کردن ممکن است به صورت خر خر کردن باشد. دلایلی مانند نشتی آب پکیج، وجود رسوب یا هوا در سیستم، نصب نامناسب دستگاه، خرابی پمپ، خرابی فن، افت فشار گاز و غیره باعث ایجاد این مشکل می‌شود.

مطالعه بیشتر:

روش نصب پکیج دیواری بدون نیاز به تعمیرکار را بیاموزید!!

آموزش رفع صدای پکیج ایران رادیاتور

اگر صدای پکیج ایران رادیاتور زیاد باشد، به معنی وجود اختلال در دستگاه است

اگر می‌خواهید پکیج ایران رادیاتور بی صدا و بدون دردسری داشته باشید در وهله اول باید روی سرویس و نگهداری پکیج حساس باشید و اجازه ندهید که از حالت طبیعی خود خارج شود؛ اما اگر کار به جای باریک کشید و شما ماندید و صدای بلند پکیج ایران رادیاتور باید بدانید که تعمیر پکیج کاری نیست که یک فرد عادی و نابلد از پس آن بر بیاید، حتی اگر کلی مطلب آموزشی درباره رفع صدای پکیج ایران رادیاتور بخوانید باز هم هیچ تضمینی نیست که بتوانید شخصاً برای برطرف کردن آن کاری کنید و حتی ممکن است مشکلات بیشتری در پکیج به وجود بیاید؛ بنابراین در صورتی که متوجه شدید سر و صدای پکیج ایران رادیاتور غیرعادی و بیش از حد بلند است، فوراً با یک مرکز تعمیرگاهی معتبر تماس بگیرید و حتی یک پیچ را هم خودتان از دستگاه باز نکنید.

مطالعه بیشتر:

نکات مهمی که هنگام تعمیر پکیج و اسپلیت باید به آن توجه کنید

تهران سرویس یار بهترین مرکز تعمیر پکیج در تهران

حالا که با انواع صداي پكيج ايران رادياتور آشنا شدید و فهمیدید که دلیل صدای پکیج ایران رادیاتور بسته به نوع صدایی که از آن شنیده می‌شود، می‌تواند کاملاً متفاوت باشد و همچنین به اهمیت مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر و کاربلد پی بردید، در صورت روبرو شدن با چنین مشکلی می‌توانید روی مجموعه ما حساب کنید. ما در تهران سرویس یار به‌عنوان بهترین مرکز تعمیر پکیج در تهران کلیه خدمات مربوط به تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهیم.

مطالعه بیشتر:

۱‎۱ کار ساده که باعث کاهش تعمیر پکیج دیواری می شوند

نتیجه گیری

مشکلی رایج در پکیج ایران رادیاتور وجود دارد که گاهی می‌تواند حسابی اعصاب خردکن باشد. به این صورت که این دستگاه گرم‌کننده در حین کار صداهایی مانند تق تق، خر خر و غیره تولید می‌کند که برای هرکدام از این صداها دلیل متفاوتی وجود دارد. علت صدای پکیج ایران رادیاتور هرچه که باشد تنها تعمیرکاران حرفه‌ای و با‌تجربه از عهده رفع آن بر‌می‌آیند؛ بنابراین اگر متوجه شدید که سیستم گرمازای شما صداهایی غیرعادی و گوش‌خراش تولید می‌کند حتماً با مراکز تعمیرگاهی معتبری همچون ما تماس بگیرید و تعمیر این دستگاه حساس و پیچیده را به تکنسین‌های آموزش‌دیده و کاربلد بسپارید.

تاریخ انتشار۲۰/۰۴/۱۴۰۲ @ ۰۴:۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان