آموزش خاموش کردن پکیج دیواری به صورت اصولی

اگر به دلایلی همچون سفر و غیره برای مدتی نسبتاً طولانی در خانه حضور ندارید و می‌خواهید که قبل از رفتن برای خاموش کردن پکیج اقدام کنید، تفاوتی ندارد که خاموش كردن پكيج بوتان را مدنظر دارید یا خاموش كردن پكيج ايران رادياتور، در هر صورت کلیت امر یکسان است و با قرار دادن ولوم تغییر فصل روی عدد صفر یا حالت off  می‌توانید این دستگاه گرمایشی را خاموش کنید

البته خاموش کردن پکیج گرمایشی با توجه به برند و مدل می‌تواند یک سری جزئیات متفاوت داشته باشد که در این مطلب توضیح خواهیم داد.

طرز خاموش کردن پکیج

چنانچه قصد خاموش کردن پکیج دیواری را دارید بسته به آنالوگ یا دیجیتال بودن این دستگاه، لازم است کمی متفاوت عمل کنید. به این صورت که خاموش کردن پکیج آنالوگ با چرخاندن ولوم کوچک تعبیه شده در سمت راست پنل این دستگاه انجام می‌گیرد و تنها کافی است این ولوم را روی عدد صفر قرار دهید تا دستگاه گرمایشی به طور کامل خاموش شود.

نحوه خاموش کردن پکیج شوفاژ دیواری دیجیتال به این شکل است که باید ولوم تغییر فصل را روی علامت خورشید یا آب مصرفی بگذارید، پس از آن است که این دستگاه گرمازا خاموش می‌شود. با این حال محض اطمینان هم که شده پیشنهاد می‌کنیم شیرهای رفت و برگشت رادیاتور (در زیر پکیج) را ببندید.

نحوه خاموش كردن پكيج ايران رادياتور

پروسه خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور همچون هر برند دیگری بسته به آنالوگ یا دیجیتال بودن این دستگاه، روند متفاوتی دارد. خاموش کردن شوفاژ دیواری مدل آنالوگ ایران رادیاتور با چرخاندن ولوم سمت راست این دستگاه و تغییر حالت آن از عدد یک به صفر انجام می‌شود.

در‌حالی‌که طرز خاموش كردن پكيج ايران رادياتور مدل دیجیتال به این صورت است که باید ولوم بزرگ تغییر فصل (ولوم سمت چپ پنل) را روی حالت off قرار دهید، به این ترتیب دستگاه گرمازا کاملاً خاموش خواهد شد.

مطالعه بیشتر:

آموزش تبديل حالت تابسانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور به صورت رایگان

نحوه خاموش كردن پكيج بوتان

نحوه خاموش كردن پكيج بوتان  این‌گونه است که ابتدا ولوم انتخاب فصل را روی حالت استند بای (آماده به کار) قرار دهید، سپس مشخص کنید این دستگاه برای مدتی طولانی قرار است خاموش بماند یا اینکه فقط چند روزی می‌خواهید پکیج گرمایشی را خاموش کنید.

اگر می‌خواهید برای مدتی طولانی از شوفاژ دیواری بوتان استفاده نکنید و قصد خاموش کردن این دستگاه گرم کننده را دارید، در وهله اول شیر گاز را قطع کرده و دو شاخه برق را از پریز برق بکشید، در ادامه آب داخل پکیج گرمایشی بوتان را تخلیه کنید.

به این صورت که شیر آب سرد ورودی دستگاه را ببندید، سپس یکی از شیرهای آب گرم را باز کرده و بعد شیر پرکن تعبیه شده در زیر پکیج را آن‌قدری باز کنید که آب دستگاه تخلیه شود و عقربه فشار سنج در حالت صفر قرار بگیرد. به این ترتیب پکیج دیواری بوتان برای مدتی طولانی خاموش می‌شود.

توجه داشته باشید خاموش کردن پکیج بوتان به صورت موقتی و برای مدتی کوتاه نیازی به قطع کردن جریان برق و گاز ندارد، در واقع وصل بودن گاز و برق برای فعال ماندن سیستم‌های ضد یخ زدگی، ضد گریپاژ و غیره ضرورت دارد.

مطالعه بیشتر:

چگونه پکیج بوتان را به حالت زمستانی ببریم؟

تهران سرویس یار؛ تخصصی‌ترین مرجع تعمیر انواع پکیج گرمایشی

اگرچه با توجه به توضیحات ارائه شده نحوه خاموش کردن پکیج بسیار ساده و آسان است؛ اما گاهی این دستگاه گرم‌کننده دچار مشکلات جدی می‌شود و به خدمات تعمیرات نیاز دارد، در این صورت می‌توانید از خدمات متخصصین ما در تعمیرگاه تهران سرویس یار استفاده کنید، تکنسین‌های حرفه‌ای ما کلیه خدمات نصب و راه اندازی، عیب یابی، تعمیر پکیج در تهران را به صورت شبانه روزی ارائه می‌دهند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب نحوه خاموش کردن پکیج گرمایشی را به ساده‌ترین و کارآمد‌ترین حالت ممکن توضیح دادیم، همچنین با توجه به پرفروش بودن دو برند ایران رادیاتور و بوتان، به طور اختصاصی درباره نحوه خاموش كردن پكيج ايران رادياتور و خاموش كردن پكيج بوتان صحبت کردیم.

تاریخ انتشار۰۳/۱۰/۱۴۰۲ @ ۱۲:۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان