چگونه پکیج بوتان را به حالت زمستانی ببریم؟

رعایت نکات نگهداری پکیج بوتان به کاهش هزینه تعمیرات آن کمک میکند

با فرا رسیدن روزهای سرد سال از پکیج بوتان انتظار می‌رود که علاوه بر گرم کردن آب مصرفی برای دوش گرفتن و شستشوی وسیل، بتواند از پس گرم کردن آب رادیاتورها و تامین گرمایش محیط هم بر بیاید. لازمه چنین کاری فعال کردن حالت زمستانی پکیج بوتان است.

توجه داشته باشید تنظیم حالت زمستانه پکیج بوتان در فصول سرد اهمیت زیادی دارد، در واقع اگر بدون توجه به تغییر فصل از شوفاژ دیواری در همان حالت تابستانه استفاده کنید، نتیجه آن مختل شدن عملکرد این دستگاه خواهد بود حالا ممکن است برایتان سوال باشد که چگونه پکیج بوتان را به حالت زمستانی ببریم، در این صورت به عنوان نویسنده تهران سرویس یار، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

اهمیت تنظیم حالت زمستانی پکیج بوتان

به‌طور‌کلی پکیج گرمایشی بوتان و هر برند دیگری از قابلیت حالت تابستانه و زمستانه برخوردار است. به این ترتیب مصرف کننده می‌تواند متناسب با فصل و شرایط آب و هوایی مختلف به بهترین نحو ممکن از این دستگاه گرمایشی استفاده کند اما آنچه باعث اهمیت تنظیم پکیج بوتان برای زمستان می‌شود، این است که در روزهای سرد سال علاوه بر آب گرم مصرفی به گرمایش هم نیاز داریم، منظور همان گرم شدن رادیاتورها و سیستم گرمایش از کف (گرمایش از کف با پکیج) است که بدون روشن بودن مداوم مشعل اصلی امکان‌پذیر نخواهد بود.

بنابراین اگر می‌خواهید که در سوز و سرمای زمستان همه قسمت‌های خانه به طور یکنواخت گرم شود، حتماً نیاز دارید که  برای تنظیم حالت زمستانه پکیج بوتان اقدام کنید.

نحوه عملکرد حالت زمستانی پکیج بوتان

هر یک از مدل‌های مختلف پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانی عملکرد مشابهی دارند، به این شکل باز شدن شیر آب گرم باعث می‌شود که رادیاتورها از انرژی گرمایی ذخیر شده استفاده کنند و آب گرم را با فشار مناسبی در اختیار مصرف کننده قرار دهند. از آن طرف هم به محض بستن شیر آب گرم، پکیج وارد عمل می‌شود و آب رادیاتورها را گرم می‌کند.

برای مراقبت صحیح از پیج های بدون فن همیشه دودکش را چک کنید

گفتنی است با راه اندازی حالت زمستانی پکیج بوتان دیگر بابت گرمایش و آب گرم دغدغه‌ای نخواهید داشت؛ منتها این قابلیت پکیج بوتان در زمستان به معنای این نیست که دستگاه گرم کننده همزمان بتواند از پس تولید آب گرم و گرم کردن رادیاتورها بر بیاید.

مطالعه بیشتر:

آموزش تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج بدون نیاز به تعمیرکار

تبدیل حالت زمستانه به تابستانه پکیج بوتان در ۴ مرحله  بسیار آسان

اگرچه تنظیم پکیج بوتان روی حالت تابستانه مزایای قابل توجهی از جمله افزایش عمر مفید دستگاه و جلوگیری از هدر رفت انرژی را به همراه دارد اما عوض شدن فصل و نیاز به گرما و آب گرم در زمستان به هیچ وجه شوخی بردار نیست. در این شرایط دیگر نمی‌توان به فکر صرفه جویی در هزینه انرژی و افزایش دوام و ماندگاری دستگاه گرم کننده بود. بنابراین به محض ورود موج سرما و فرا رسیدن زمستان نیاز است که انتخابی صحیح و منطقی میان حالت زمستانه و تابستانه پکیج بوتان داشته باشید.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم آموزش تنظیم حالت زمستانه پکیج بوتان را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیارتان قرار دهیم. در واقع راه اندازی حالت زمستانی پکیج بوتان را می‌توانید در ۴ مرحله زیر انجام دهید.

مرحله اول، خاموش کردن پکیج دیواری بوتان

بگذارید صراحتاً خدمتتان عرض کنیم، مادامی که شوفاژ دیواری را خاموش و مجدداً راه‌اندازی نکرده‌اید، به هیچ وجه برای فعال کردن حالت زمستانه پکیج بوتان اقدام نکنید؛ در غیر این صورت همواره ممکن است صدمات جدی و جبران‌ناپذیری به این دستگاه گرمازا وارد شود.

به طورکلی خاموش کردن پکیج بوتان براحتی و از طریق ولوم تعبیه شده روی این دستگاه امکان‌پذیر است. این ولوم که در سمت راست شوفاژ دیواری قرار دارد، اگر روی صفر باشد به معنای خاموش بودن دستگاه خواهد بود و همچنین با گذاشتن ولوم موردنظر روی عدد یک می‌توانید پکیج گرمایشی بوتان را روشن کنید.

مرحله دوم، بررسی فشار پکیج بوتان و تنظیم آن در صورت نیاز

در هنگام فعال کردن حالت زمستانی پکیج بوتان حتماً فشار دستگاه را بررسی و در صورت نیاز تنظیم کنید، به خاطر داشته باشید که فشار پکیج دیواری باید در محدوده ۵/۱ بار باشد. چنانچه متوجه شدید فشار دستگاه از این مقدار پایین‌تر است، براحتی و با باز کردن شیر پرکن پکیج می‌توانید فشار دستگاه را زیاد کنید، البته پس از رسیدن فشار به محدوده ۵/۱ بار، شیر پرکن را ببندید.

یک حالت دیگر هم وجود دارد و آن بالا رفتن فشار پکیج بیش از حد استاندارد نامبرده شده است که در این صورت برای پایین آوردن فشار دستگاه باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • شیر آب ورودی را ببندید؛
  • شیر پرکن پکیج بوتان را باز کنید؛
  • یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز بگذارید و اجازه دهید که آب پکیج تخلیه شود، در همین حین فشار دستگاه را زیر نظر داشته باشید و بر روند پایین آمدن آن نظارت کنید؛
  • هنگامی که فشار دستگاه گرمایشی به مقدار استاندارد رسید، شیر آب گرمی را که باز کرده بودید و همچنین شیر پرکن پکیج بوتان را ببندید؛

اکنون می‌توانید  وارد مرحله بعدی از تنظیم پکیج بوتان برای زمستان شوید.

مطالعه بیشتر:

تاریخچه برند بوتان و محصولاتش + اسم و عکس بنیانگذار گروه صنعتی بوتان

مرحله سوم، بررسی دودکش پکیج گرمایشی

در سومین مرحله از تنظیم کردن حالت زمستانی پکیج بوتان مطمئن شوید که مسیر دودکش پکیج و همین طور فلکه‌های زیر دستگاه و متصل به شیلنگ آب باز باشند.

مرحله چهارم، راه اندازی حالت زمستانه پکیج بوتان به صورت کامل

در ادامه نوبت به باز کردن شیر ورودی و خروجی رادیاتورها می‌رسد و پس از آن است که دیگر می‌توانید حالت زمستانی پکیج بوتان را فعال کنید؛ به این صورت که ولوم تعبیه شده در سمت چپ پکیج را از روی عدد صفر بردارید، زیاد کردن مقدار دما، باعث راه افتادن حالت زمستانه شوفاژ دیواری و به طور کلی روشن شدن این دستگاه خواهد شد.

بعد از اینکه شوفاژ دیواری روشن شد، چند دقیقه‌ای منتظر بمانید و فرصت بدهید که این دستگاه گرمایشی به طور کامل داغ شود و همچنین رادیاتورها هم به گرمای مطلوب و استاندارد برسند.

در آخر وقتی که از باز بودن مسیر جریان آب مطمئن شدید، زمان آن می‌رسد که رادیاتورها و پکیج را هواگیری کنید، پس از آن نیز لازم است فشار پکیج گرمایشی را کنترل و تنظیم کنید. به‎ طور‎کلی در راه اندازی حالت زمستانه شوفاژ دیواری بوتان از عدم وجود نشتی، هواگیری پکیج، مناسب بودن دمای آب و غیره مطمئن شوید.

مطالعه بیشتر:

آموزش مهم ترین نکات نگهداری پکیج بوتان به صورت رایگان

سخن آخر

در این مطلب درباره اهمیت راه‌اندازی حالت زمستانی پکیج بوتان در فصول سرد و همچنین نحوه تنظیم حالت زمستانه پکیج بوتان صحبت کردیم، حالا دیگر به خوبی می دانید که چگونه پکیج بوتان را به حالت زمستانی ببریم.

با توجه به اینکه استفاده از پکیج بوتان در حالتی که با فصل تناسب ندارد، اشتباه محض است و باعث صدمه دیدن و کاهش کارایی این دستگاه و همچینین افزایش هزینه مصرف انرژی می‌شود، در نتیجه نیاز است که متناسب با شرایط فصلی، پکیج را در حالت تابستانی و زمستانی تنظیم کنید. جا دارد ذکر کنیم مجموعه ما تعمیر پکیج در تهران را به صورت شبانه روزی انجام می دهد.

تاریخ انتشار۳۰/۰۹/۱۴۰۲ @ ۱۱:۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان