آموزش تبديل حالت تابسانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور به صورت رایگان

عکس مدل های آنالوگ پکیج ایران رادیاتور

در روزهای سرد پاییزی و زمستانی استفاده‌کنندگان از پکیج دیواری ایران رادیاتور این فرصت را دارند که به بهترین نحو ممکن آب گرم و گرمایش را از این دستگاه کاربردی دریافت کنند؛ تنها کافی است حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور را فعال کنید و نهایت لذت را از گرمایش مطبوع محیط خانه‌تان ببرید. در واقع این‌گونه تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج ایران رادیاتور انجام می‌گیرد البته اگر تا به حال تجربه‌ای در این زمینه نداشته‌اید، با مطالعه این مطلب همه چیز را درباره راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور یاد خواهید گرفت.

البته اگر مقاله چگونه پکیج را به حالت زمستانی ببریم را مطالعه کنید، فهمیدن این مطلب و تبدیل حالت پکیج برایتان ساده تر خواهد بود چون در آن مقاله اطلاعات پایه ای که به آن نیاز دارید ذکر شده است.

عملکرد پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه

انواع پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور در فصل زمستان نه‌تنها آب گرم مصرفی را تامین می‌کنند بلکه وظیفه گرم کردن رادیاتور و مدارهای گرم‌کننده را نیز بر عهده دارند البته در این سیستم گرمازا اولویت روی تامین آب گرم مصرفی قرار می‌گیرد. به این صورت که با باز کردن شیر آب گرم، سنسور برقی وارد عمل شده و مدار رادیاتور را تا وقتی که آب گرم مصرفی باز است، قطع می‌کند. به محض بسه شدن شیر آب گرم، مدار آب گرم رادیاتور هم وصل می‌شود، به این ترتیب پکیج ایران رادیاتور همیشه آب گرم را فوری و آنی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

در خصوص عملکرد پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه خوب است بدانید که وقتی کلید پکیج روی حالت تابستانه قرار دارد، این دستگاه گرم‌کننده صرفاً می‌تواند آب گرم بهداشتی را تامین کند و در چنین شرایطی آب داغ گرمایشی قطع می‌شود چرا که در فصل تابستان نیازی به گرم شدن رادیاتورها نیست. در‌حالی‌که با فعال کردن حالت زمستانه، شوفاژ دیواری این فرصت را دارد که ضمن فراهم کردن آب گرم بهداشتی، آب داغ گرمایشی رادیاتورها را نیز تامین کند.

توجه داشته باشید پکیج ایران رادیاتور و به‌طور‌کلی هر پکیج دیگری این قابلیت را ندارد که آب داغ گرمایشی و آب گرم بهداشتی را به صورت همزمان تامین کند. در واقع پکیج دیواری این طور طراحی و برنامه‌ریزی شده که در وهله اول آب گرم بهداشتی را در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد، سپس وقتی که مصرف‌کننده برای شستشوی دست و صورت، ظروف، استحمام و غیره نیازی به آب گرم نداشته باشد، آنگاه این دستگاه گرم‌کننده نقش خود را در گرم کردن آب داغ گرمایشی ایفا می‌کند.

با این تفاسیر می‌توان گفت که به محض باز کردن شیر آب گرم، پکیج دیواری فقط و فقط آب گرم بهداشتی را گرم می‌کند و دیگر اقدامی برای گرم کردن آب داغ گرمایشی انجام نمی‌شود.

اگر بخواهیم این موضوع را با ذکر یک مثال خدمتتان توضیح دهیم باید بگوییم مثلاً وقتی در حال حمام کردن هستید و آب گرم دوش را فعال کرده‌اید، دیگر مجالی برای گرم شدن آب داخل رادیاتورها باقی نمی‌ماند؛ بنابراین اگر دوش گرفتن شما مدت نسبتاً زیادی طول بکشد و بی‌وقفه آب گرم را مصرف کنید، در این مدت آب درون رادیاتورها گرم نشده و به دنبال آن محیط ساختمان سرد می‌شود.

مطالعه بیشتر:

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج و آموزش حل آن بدون هزینه

راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

حالا که هوا به قدر کافی سرد شده و قصد تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج ایران رادیاتور را دارید، ابتدا خوب است بدانید که این دستگاه گرم کننده سه ولوم، یک عقربه و یک دکمه کوچک دارد. (طبق عکس حالت زمستانه پکیج ایران رادیاتور) حالا می‌توانید حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور را طبق مراحل زیر راه‌اندازی کنید. لازم به ذکر است تعمیرگاه شبانه روزی تهران سرویس یار، تعمیر پکیج تهران را در منزل همشهریان انجام می دهد.

مرحله صفر، خاموش کردن پکیج ایران رادیاتور

با توجه به اینکه ولوم سمت راست برای خاموش و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور بکار می‌رود و قرار دادن آن روی صفر باعث خاموش شدن این دستگاه می‌شود و گذاشتن آن روی یک، پکیج را روشن می‌کند و از آن طرف هم برای تنظیم حالت زمستانه پکیج ایران رادیاتور نیاز است که دستگاه خاموش باشد، پس اولین کاری که برای فعال کردن حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور انجام می‌دهیم، قرار دادن ولوم سمت راست دستگاه روی صفر و خاموش کردن آن است.

مرحله اول، هواگیری پکیج دیواری

دو شیر رفت و برگشت مربوط به قسمت گرمایش را باز کرده و سپس همه رادیاتورها را هواگیری کنید. برای این کار تنها کافی است پیچ انتهای رادیاتور در قسمت بالا را مقداری باز کرده و اجازه دهید که هوای رادیاتور به همراه کمی آب از آن خارج شود.

لازم به ذکر است در این مرحله امکان دارد به تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور نیاز داشته باشید زیرا هواگیری رادیاتورها باعث افت فشار آب شده و به دنبال آن عقربه فشار بار در پکیج روی صفر قرار می‌گیرد. این موضوع در پکیج آنالوگ به صورت کد خطای ۷۰-۴۰ و در پکیج دیجیتال در قالب ارور E1 ظاهر می شود.

در چنین شرایطی شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور (همان شیر آبی رنگ زیر دستگاه) را خلاف عقربه‌های ساعت باز کرده و اجازه دهید که فشار بالا برود و به ۵/۱ بار برسد، سپس می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

مطالعه بیشتر:

با ۷ دلیل رایج افزایش فشار پکیج دیواری آشنا شوید + آموزش حل مشکل

مرحله دوم، تنظیم دمای آب مصرفی

ولوم وسطی شوفاژ دیواری ایران رادیاتور وظیفه تنظیم دمای آب گرم مصرفی را بر عهده دارد، این ولوم به طور معمول با یک بار تنظیم شدن به خوبی از پس انجام وظایف خود بر می‌آید و دیگر نیازی نیست که مجدداً تنظیم شود؛ بنابراین در این مرحله از تنظیمات پکیج ایران رادیاتور برای حالت زمستانی همین که مطمئن شوید این ولوم روی وسط قرار دارد، کفایت می‌کند.

مرحله سوم، باز کردن شیرهای متصل به شلنگ پکیج

در این مرحله از تبدیل حالت تابستانه و زمستانه پکیج ایران رادیاتور نوبت به باز کردن شیرهای متصل به شیلنگ‌های آب می‌رسد، همچنین لازم است که باز بودن شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها را بررسی کرده و از این موضوع مطمئن شوید.

مطالعه بیشتر:

نحوه تعمیر و تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری در خانه را رایگان بیاموزید

مرحله چهارم، تکمیل راه اندازی حالت طزمستانه پکیج ایران رادیاتور

قدم بعدی از تبدیل حالت زمستانه به تابستانه در پکیج ایران رادیاتور چرخاندن ولوم سمت چپ دستگاه است، توجه داشته باشید اگر این ولوم روی عدد صفر قرار داشته باشد، یعنی حالت تابستانه پکیج گرمایشی فعال است، بنابراین چرخاندن این ولوم باعث می‌شود که حالت زمستانی این دستگاه گرم‌کننده راه‌اندازی شود.

گفتنی است محل قرارگیری ولوم سمت چپی بستگی به این دارد که چه دمایی را از پکیج می‌خواهید، با این حال توصیه می‌شود که این ولوم را روی نقطه ماکزیمم تنظیم نکنید، زیرا این کار دستگاه گرمایشی را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد.

۳ نکته فوق‌العاده مهم درباره حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

حالا که با نحوه راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور آشنا شدید، خوب است که ۳ نکته بسیار مهم زیر را هم درباره حالت زمستانه این دستگاه گرم‌کننده بدانید و آن‌ها را اجرا کنید:

  • در حین فعال کردن حالت زمستانی شوفاژ دیواری بهتر است که از ولوم سمت چپ دستگاه برای کنترل کردن دمای محیط کمک بگیرید، بگذارید این طور بگوییم حتی الامکان کاری به شیر رادیاتور نداشته باشید و به صورت همیشگی آن را تا آخر باز بگذارید؛
  • پس از راه اندازی حالت زمستانه پکیج ایران رادیاتور اگر لازم شد برای مدتی نسبتاً طولانی (مثل مسافرت) در خانه حضور نداشته باشید و از آن طرف هم پکیج در فضای خارجی نصب شده باشد، توصیه می‌شود که به جای خاموش کردن، دستگاه را روی دمای ملایم تنظیم کنید؛ البته اگر اصرار به خاموش کردن پکیج ایران رادیاتور دارید، ابتدا آب درون آن را تخلیه کرده و سپس برای خاموش کردن این دستگاه گرمایشی اقدام کنید؛
  • هنگامی که پکیج روی حالت تابستانه قرار دارد، بهتر است که شیرهای رادیاتورها را نبندید، زیرا بسته بودن این شیرها برای طولانی مدت باعث رسوب گرفتگی پشت آن‌ها شده و به مرور زمان مسیر گردش آب مسدود خواهد شد، در نهایت هم هنگام تنظیم حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور به مشکل بر می‌خورید؛

با رعایت موارد فوق نه تنها براحتی می‌توانید پکیج را روی حالت زمستانه قرار دهید؛ بلکه کیفیت و کارایی و همچنین طول عمر این دستگاه گرمایشی نیز افزایش خواهد یافت.

سخن آخر

در این مطلب از بلاگ تهران سرویس یار نحوه عملکرد حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور را توضیح دادیم، همچنین برایتان گفتیم که راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور چگونه انجام می‌گیرد، حالا دیگر براحتی می‌توانید شخصاً برای تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج ایران رادیاتور اقدام کنید.

تاریخ انتشار۳۰/۰۹/۱۴۰۲ @ ۰۰:۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان