کاهش هزینه تعمیر پکیج و اسپلیت با ترفند های ساده و تست شده

در واقع راهکار های کاهش هزینه تعمیر و پکیج روش هایی ساده هستند که خرج تعمیرات شما را کم می کنند

امروزه وجود سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدرن مانند پکیج و اسپلیت، آن چنان باعث آسودگی شده که حتی تصور زندگی بدون آنها ها برای اکثر افراد سخت و دشوار است. بنابراین اگر این سیستم ها به هر دلیلی خراب شوند، سریعاً باید برای تعمیر آن ها اقدام شود؛ منتها شرایط اقتصادی و تورم شرایطی ایجاد کرده که بیشتر مردم پیش از انجام هر کاری ابتدا هزینه های آن را محاسبه کنند. طبیعتاً این عادت اقتصادی در مورد مخارج تعمیر پکیج دیواری و اسپیلت نیز صدق می کند؛ اصلاً چرا راه دور برویم همین خود شما اگر سیستم سرمایشی یا گرمایشی خانه تان خراب شود، ابتدا قیمت تعمیر آن را پرس و جو می کنید و در همین حین به دنبال شرکت یا تعمیرکاری هستید که کار شما را با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت راه بیندازد!

اگرچه با کمی جستجو می توانید تعمیرگاه های معتبری با شرایط ذکر شده را پیدا کنید؛ اما این موضوع تا حد زیادی به میزان خرابی دستگاه بستگی دارد زیرا گاهی قطعات پکیج دیواری یا دستگاه تهویه مطبوع اسپلیت ، به کل خراب بوده و چاره ای جز تعویض آن ها وجود ندارد؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب راهکارهایی طلایی و کار آمد کاهش هزینه تعمیر اسپلیت و پکیج را خدمتتان معرفی کنیم. یعنی کارهایی که با انجام آن ها از خرابی دستگاه های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری شده و در صورت خرابی نیز خرج چندانی روی دستتان نمی گذارد.

محتوا پنهان

اهمیت کاهش هزینه تعمیر اسپلیت و پکیج؛ همیشه پول مهم است

در حال حاضر به دلیل نوسانات ارزی در کشور، قیمت قطعات کولر گازی و پکیج و همین طور هزینه تعمیرات این دستگاه ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است و به صورت روزشمار نیز بالا می رود. به همین دلیل هوشمندانه تر این است که با انجام یک سری راهکارهای نسبتاً ساده کاری کنیم که اولاً سیستم های گرمایشی و سرمایشی کم تر خراب شوند و ثانیاً در صورت خرابی، ایراد ات آن ها با تعمیرات جزئی بر طرف شود.

اهمیت کاهش هزینه تعمیر پکیج و اسپلیت بخاطر مشکلات اقتصادی دو چندان شده است

البته هرگاه پای تعمیر پکیج دیواری، داکت اسپلیت و کولر گازی پیش بیاید، با مراجعه به تعمیرکاران و سرویس کاران متخصص و با تجربه به خودی خود در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد زیرا این افراد حرفه ای عیب یابی دستگاه های خنک کننده و گرمازا را کاملاً دقیق انجام می دهند و در صورت نیاز به تعمیر نیز از قطعات اورجینال استفاده می کنند.به عنوان مثال باد گرم زدن اسپیلیت می تواند به دلایل مختلفی مانند کمبود گاز، خرابی کمپرسور، خرابی برد، خرابی خازن، سرویس نکردن به موقع و غیره باشد. در چنین شرایطی یک تعمیرکار خبره براحتی می تواند تشخیص دهد این ایراد به دلیل کدام یک از موارد نامبرده شده ایجاد شده است. به این ترتیب نه تنها قیمت تعمیر دستگاه کاهش می یابد بلکه با یک بار تعمیر، کارکرد آن برای مدتی طولانی تضمین می شود.

چگونه هزینه تعمیرات کولر گازی را کاهش دهیم؟ ۸ راهکار طلایی کاهش هزینه تعمیر اسپلیت

اگر می خواهید به مقدار قابل توجهی در مخارج تعمیر اسپلیت صرفه جویی کنید، پیشنهاد می کنیم کارهای زیر را انجام دهید:

 • پیدا کردن بهترین مرکز تعمیر اسپلیت؛
 • سرویس کردن به موقع کولر گازی؛
 • توجه به علائم و هشدارهای دستگاه؛
 • انجام تعمیرات ساده در خانه؛
 • تصمیم گیری میان تعمیر اسپیلت یا تعویض آن؛
 • مراقبت های بهداشتی در منزل؛
 • خرید اسپلیت از برند معتبر و با کیفیت؛
 • خرید کولر به تناسب محیط؛

در ادامه تمام روش های کاهش هزینه تعمیر کولر گازی را به صورت کامل آموزش خواهیم داد.

پیدا کردن بهترین مرکز تعمیر اسپلیت؛ راهکاری سخت ولی طلایی

همانطور که گفته شد، راهکار های مختلفی برای کمتر شدن مخارج تعمیر کولر گازی وجود دارد که یکی از آن ها مراجعه به تعمیرگاه های معتبر است؛ چرا که در حال حاضر شرکت های زیادی به صورت آنلاین و حضوری در زمینه تعمیر انواع سیستم های سرمایشی فعالیت می کنند که بسیاری از آنها تنها به دنبال دریافت هزینه های گزاف بوده و کیفیت خدماتشان به چنگی به دل نمی زند. بنابراین برای کاهش هزینه تعمیر اسپیلت ابتدا قیمت تعمیر این دستگاه ها را از چند شرکت مختلف پرس و جو کرده و نظر و تجربه مشتریان هر شرکت را جویا شوید.

با توجه به این که اغلب مراکز تعمیر کولر گازی مخصوصا در تهران در قالب وب سایت نیز فعالیت می کنند، براحتی می توانید نظرات درج شده توسط کاربران را در سایت هر شرکت مطالعه کنید. در نهایت این فرصت را دارید که بهترین و مناسب ترین مرکز سرویس و تعمیر اسپلیت را انتخاب نمایید.

سرویس کردن به موقع کولر گازی؛ بهترین راه کاهش هزینه تعمیر اسپیلت

هرچه در مراقبت اسپلیت دقت بیشتری به خرج بدهید، هزینه هایی که بعداً برای تعمیر این دستگاه ها باید بپردازید، کمتر خواهد شد. راه های زیادی برای نگهداری صحیح کولر گازی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها سرویس کردن به موقع این دستگاه ها است؛ یعنی هر ساله باید در دوره های زمانی معین به نمایندگی ها و مراکز معتبر تعمیر اسپلیت مراجعه کنید تا تعمیرکاران حرفه ای نگاهی به کولر شما بیندازند.

بهترین راه کاهش هزینه تعمیر کولر گازی، سرویس دوره ای دستگاه است

بله درست است که برای سرویس اسپلیت نیز باید هزینه بپردازید، منتها این هزینه در مقایسه با قیمت تعمیر این دستگاه بسیار پایین تر خواهد بود؛ بنابراین اگر سرویس کردن به موقع اسپیلت را به عنوان یکی از روش های کاهش هزینه تعمیر این سیستم ها معرفی کنیم، بی راه نگفته ایم! در واقع منظور از سرویس کردن اسپلیت این است که وضعیت این دستگاه در فواصل زمانی منظم بررسی شود؛ به این ترتیب هر عیب و ایرادی که در سیستم تهویه مطبوع وجود داشته باشد؛ در همان مراحل اولیه و با هزینه ای کمتر برطرف خواهد شد.

ناگفته نماند مناسب ترین و بهترین زمان برای سرویس کولر گازی بسته به این که از سیستم سرمایشی استفاده می کنید یا گرمایشی متفاوت خواهد بود؛ به این صورت که برای راه انداختن سیستم سرمایش اسپیلت بهتر است دستگاه را اوایل فصل بهار سرویس کنید. در حالی که برای راه اندازی سیستم گرمایش این دستگاه ها پیشنهاد می شود فصل پاییز را برای سرویس کردن در نظر بگیرید.

توجه به علائم و هشدارهای دستگاه؛ ساده ترین روش کم کردن هزینه تعمیرات کولر گازی

هر سیستم تهویه مطبوع، در طول عمر خود همواره ممکن است یک سری علائم و هشدارها داشته باشد که برای توجه و درک آن ها نیازی نیست حتماً یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب اسپلیت باشید. به عنوان مثال شنیدن صداهای غیرعادی و بلند از دستگاه یک هشدار کاملاً جدی است که در صورت روبرو شدن با آن سریعاً باید با تعمیرکاران کولر گازی تماس بگیرید. توجه داشته باشید در صورت دست دست کردن و جدی نگرفتن این موضوع امکان دارد که مشکل دستگاه بدتر شده و هزینه تعمیر آن نیز بالاتر برود.

 احساس بوی نامطبوع مانند تخم مرغ فاسد شده از یک یا همه دریچه های کولر از دیگر علامت های هشدار دهنده است که به هیچ وجه نباید آن را سرسری بگیرید؛ چرا که این بوها معمولاً خبر از نشتی دستگاه می دهند. اگر بوی تعفن را از کولر گازی استشمام کنید، امکان دارد که سیستم کپک زده باشد و هرچه بگذرد این آلودگی بدتر و بدتر شود.

یکنواخت نبودن جریان گرمایش یا سرمایش تولید شده توسط اسپیلت علامت و نشانه دیگری است که حتماً باید به آن توجه کنید. ناگفته نماند یک چنین مشکلی معمولاً در کولر گازی هایی دیده می شود که حسابی کهنه و مستهلک شده اند و دیگر نمی توانند هوای محیط را به خوبی تهویه کنند. به این ترتیب بعضی از اتاق ها گرم تر یا خنک تر از سایرین خواهد بود. در صورتی که از قدیمی بودن دستگاه خنک کننده آگاه نباشید، ممکن است مبالغ زیادی را برای تعمیر و عیب یابی آن بپردازید و در نهایت متوجه شوید که خرید یک کولر گازی جدید می توانست برایتان بسیار مقرون به صرفه تر باشد!

انجام تعمیرات ساده در خانه؛ کمک های اولیه برای کولر گازی

اگرچه عیب یابی و تعمیر انواع اسپیلت ها یک کار بسیار تخصصی است و حتماً باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود؛ با این حال یک سری از تعمیرات ساده و اصول نگهداری وجود دارد که هر کسی می تواند شخصاً انجام دهد و این گونه در هزینه های تعمیر کولر صرفه جویی کند.

لجام تعمیرات ساده اسپلیت در خانه باعث کم شدن مخارج تعمیر می شود

به عنوان مثال تعویض فیلتر کولر گازی کاری آسان است که تقریباً همه مردم از پس انجام آن بر می آیند. با توجه به این که پر شدن و کهنگی فیلترها باعث کارکرد اضافی سیستم و تولید هوای کثیف تر می شود؛ در نتیجه توصیه می کنیم حتماً به موقع به فکر عوض کردن آن ها باشید تا از ایجاد خرابی های جدی در دستگاه جلوگیری شده و به دنبال آن هزینه تعمیر نیز پایین بیاید.

تصمیم گیری میان تعمیر اسپیلت یا تعویض آن؛ تصمیم سخت و سرنوشت ساز

اگر جزو افرادی هستید که اسپیلت ها را بدون وقفه در فصول گرم و سرد استفاده می کنید، روزی می رسد که باید بین تعمیر این دستگاه یا جایگزینی آن با یک اسپیلت نو تصمیم بگیرید. بگذارید این طور بگوییم، گاهی منطقی تر است که یک کولر نو بخرید تا اینکه برای تعمیر دستگاه قبلی هزینه کنید؛ بنابراین در صورت خرابی دستگاه های تهویه مطبوع حتماً با متخصصین حرفه ای و معتبر مشورت کنید و نظر آن ها را درباره تعمیر یا تعویض کلی دستگاه با یک کولر نو جویا شوید؛ چون همین موضوع به خودی خود باعث کاهش هزینه تعمیر اسپلیت خواهد شد.

مراقبت های بهداشتی در منزل؛ لطف بانوان در حق اسپلیت

مراقبت های بهداشتی از کولر گازی در حقیقت جزو روش های نگهداری صحیح از این دستگاه است که امکان دارد حوصله سر بر و وقت گیر به نظر بیاید منتها در عمل می بینید که به طور چشم گیری از هزینه تعمیر اسپیلیت، تعویض قطعات و حتی قبض برق کاسته می شود؛ بنابراین توصیه می کنیم برای بیشتر شدن عمر دستگاه و جلوگیری از خرج های اضافه برای تعمیر آن، حتماً مراقبت های بهداشتی زیر را انجام دهید که عبارتند از:

 • هرگونه آلودگی، شاخه درخت، چمن، برگ و اشیای خارجی را از یونیت بیرونی دستگاه پاک کنید؛
 • از جاروبرقی، پارچه نمدار و غیره برای تمیز کردن پنل داخلی و دریچه های کولر کمک بگیرید؛
 • مطمئن شوید که دستگاه تهویه مطبوع روی سطحی صاف و یکنواخت قرار گرفته باشد؛ در غیر این صورت عواملی مانند رطوبت هوا می تواند باعث خرابی پیش از موعد این دستگاه ها شود؛
 • زهکش اواپراتور را به خوبی تمیز کنید زیرا این قطعه قسمتی از کویل اواپراتور است که آب اضافی ناشی از رطوبت هوا از طریق آن به محیط بیرون هدایت می شود؛ در صورتی که جلبک، کپک و سایر آلودگی ها در این قسمت جمع شوند نه تنها برای سلامتی افراد حاضر در محیط خطرات جدی به همراه خواهد داشت بلکه باعث می شود که کولر زودتر خراب و از کار افتاده شود.

این تمیزکاری های ساده از خراب شدن اسپلیت جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش هزینه تعمیرات خواهند شد.

خرید کولر گازی از برند معتبر و با کیفیت؛ ضامن کم شدن هزینه تعمیرات اسپلیت

خرید از برند معتبر، تاثیر غیر مستقیم در کاهش هزینه تعمیر اسپیلت دارد

شاید برایتان عجیب باشد که بگوییم برند کولر گازی نیز می تواند بر کاهش هزینه های تعمیر آن تاثیر بگذارد چرا که تقریباً هر یک از شرکت های تولید کننده اسپیلت تعرفه های مخصوص خود را دارند و همچنین قطعات برخی از برندها گران قیمت تر از سایرین بوده و همین موضوع باعث بیشتر شدن هزینه سرویس و تعمیر این دستگاه ها می شود. از طرفی قطعا محصولات برند های معتبر به دلیل کیفیت بالا، کمتر دچار خرابی می شوند و این یعنی مخارجی که برای تعمیرات می پردازید کم تر خواهد بود.

خرید اسپیلت به تناسب محیط؛ کاهش هزینه تمیر اسپلیت به روش هوشمندانه

چنانچه دستگاه تهویه مطبوع هوا را متناسب با محیط و نیاز خود خریداری کنید، خیالتان راحت خواهد بود که در آینده و پس از خرابی احتمالی دستگاه، بابت هزینه ها و مخارج تعمیر آن نگرانی چندانی نخواهید داشت. به عنوان مثال اگر برای تهویه و تصفیه هوای یک فضای کوچک اسپیلتی با ظرفیت بسیار بالا خریداری کنید؛ نه تنها مبالغ سرسام آوری را برای قبض برق باید بپردازید؛ بلکه کارکرد دستگاه بیش از نیاز محیط بوده و همین موضوع باعث می شود که بی خود و بی جهت به سیستم تهویه هوا فشار بیاید و قطعات آن زودتر دچار خرابی و استهلاک شوند.

۸ تا از بهترین روش های کاهش هزینه تعمیر پکیج دیواری

در حال حاضر پکیج دیواری پر استفاده ترین سیستم گرمایشی است که در اغلب ساختمان ها به خصوص خانه های نوساز مورد استفاده قرار می گیرد و هرچه استفاده از آن سیستم ها بیشتر می شود، نگرانی افراد درباره خرابی آن ها و هزینه تعمیرشان نیز بیشتر خواهد شد.

روش های آسانی برای کاهش هزینه تعمیر پکیج وجود دارد

از آنجایی که سیستم گرمایشی پکیج در کلیه فصول سال استفاده می شود و در زمستان ها و روزهای سرد، گرمایش و آب گرم مصرفی را تامین کرده و در فصول گرم نیز وظیفه تامین آب گرم مصرفی مورد نیاز ساختمان را بر عهده دارد؛ بنابراین لازم است با انجام راهکارهایی اساسی احتمال خرابی این دستگاه ها را کاهش دهید تا به دنبال آن قیمت تعمیر پکیج که در شهر های بزرگ مثل تهران بسیار زیاد است نیز کم تر شود. در غیر این صورت شما می مانید و یک سیستم خراب که برای تعمیر آن باید هزینه های هنگفتی را بپردازید! با این تفاسیر احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده که چگونه هزینه تعمیرات پکیج دیواری را کاهش دهیم؟! در پاسخ باید به موارد بسیار کاربردی زیر اشاره کنیم:

 • بررسی منظم و دوره ‌ای پکیج؛
 • سرویس کامل سیستم گرمایشی؛
 • سرویس کردن پمپ آب؛
 • سرویس مبدل پکیج دیواری؛
 • هواگیری دستگاه؛
 • تنظیمات پکیج؛
 • انتخاب دستگاه پکیج مناسب برای مساحت منزل؛
 • خرید پکیج دیواری با کیفیت؛

بررسی منظم و دوره ‌ای پکیج؛ روش استاندارد و کم هزینه

سیستم پکیج دیواری در حقیقت یک سیستم گرمایشی فشرده است که قطعات مختلف آن درون محفظه ای کوچک قرار گرفته اند؛ به عبارت دیگر این سیستم گرمایشی، موتورخانه ای در ابعاد کوچک است با این تفاوت که دیگر با دردسرهای گرمایش مرکزی موتورخانه سر و کار نخواهید داشت. با این حال اگر در سرویس و نگهداری این دستگاه ها دقت نکنید با مشکلاتی مانند خرابی قطعات مهم و هزینه تعمیر گران روبرو خواهید شد.

در واقع با بررسی و چک آپ منظم و دوره ای این سیستم های گرمایشی به سادگی می توانید قیمت تعمیر آن را کاهش دهید زیرا این گونه اگر یک یا چند قطعه پکیج خراب و معیوب شده باشند، سریعاً متوجه شده و فرصت کافی برای رفع عیب آن ها را در اختیار خواهید داشت. از آن سو اگر کوتاهی کنید و خدا نکرده کار به تعویض قطعه برسد، آن گاه هزینه های سنگینی روی دستتان می ماند!

سرویس کامل سیستم گرمایشی؛ بهترین راه کاهش هزینه تعمیر پکیج

سیستم گرمایشی پکیج به طور مداوم در معرض آب و حرارت قرار دارد و همین موضوع احتمال خرابی و فرسایش قطعات آن را بیشتر می کند؛ به خصوص که آب باعث رسوب زدن قطعات مهم این سیستم یعنی رادیاتورها، مبدل، پمپ پکیج و غیره می شود و به دنبال آن دستگاه عملکرد صحیحی نخواهد داشت. اگر بخواهیم کامل تر بگوییم وجود رسوبات روی پمپ آب پکیج در بهترین حالت باعث گیر کردن این قطعه می شود؛ اما اگر شانس با شما یار نباشد پمپ آب می سوزد و آن وقت است که چاره ای جز عوض کردنش نخواهید داشت.

سرویس دوره ای راهکار تضمینی کاهش هزینه تعمیرات پکیج است

از طرفی رسوب آب روی مبدل پکیج دیواری، گرمایش این سیستم را کاهش می دهد؛ زیرا وجود رسوبات درون مبدل، جلوی انتقال حرارت به آب را می گیرد و به این ترتیب آب گرم مصرفی چه در زمستان و چه در تابستان گرمای چندانی نداشته و در زمستان ها نیز شاهد گرمای نامطلوب رادیاتورها خواهید بود.

در نهایت و به مرور زمان این رسوبات، مبدل را سوراخ می کنند و آن گاه باید هزینه بالایی برای تعویض مبدل پکیج بپردازید. در حالی که اگر حداقل سالی یکبار برای سرویس کامل سیستم گرمایشی اقدام کنید، نه تنها بازدهی آن بیشتر می شود بلکه از فرسودگی قطعات و مصرف بی رویه گاز نیز جلوگیری خواهد شد. مهم تر از همه این که دیگر لازم نیز پول زیادی را برای تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه بپردازید.

سرویس کردن پمپ آب؛ روش طلایی کاهش قیمت تعمیر پکیج

به طور کلی پمپ پکیج جزو قطعات اصلی و صد البته گران قیمت این سیستم گرمایشی است که آب را درون مدار گرمایش به گردش در می آورد. این قطعه همچنین وظیفه هدایت آب گرم مصرفی به آشپزخانه، حمام و غیره را بر عهده دارد. در واقع این قطعه مستقیماً با آب در تماس بوده و طبیعی است که رسوبات آب روی آن ته نشنین شوند.

رفته رفته این رسوبات روی قطعات پمپ انباشته شده و در عملکرد آن اختلالات جدی ایجاد می کنند؛ به خصوص اگر پمپ برای مدتی طولانی روشن نشده باشد، این رسوبات باعث گیر کردن پره پمپ می شوند. در چنین شرایطی روشن کردن پمپ مساوی است با سوختن الکتروموتور آن! در این صورت نیز بسته به میزان خرابی باید برای تعمیر یا تعویض پمپ آب پکیج اقدام شود. در حالی که با سرویس کردن این قطعه دیگر با هیچ کدام از دردسرها و هزینه های گفته شده سر و کار نخواهید داشت.

سرویس کردن مبدل پکیج دیواری؛ کاهش هزینه تضمینی

مبدل از دیگر قطعات اصلی سیستم های گرمایشی است که در مدار گرمایش وظیفه انتقال حرارت به آب را بر عهده دارد. این قطعه مهم و پرکاربرد به صورت مداوم در معرض رسوبات آب قرار داشته و هرچه ضخامت این رسوبات بیشتر شود، انتقال حرارت به آب درون سیستم گرمایش سخت تر انجام خواهد شد. به این ترتیب آب به اندازه کافی گرم نشده و به دنبال آن مصرف گاز افزایش می یابد؛ زیرا سیستم گرمایشی برای تولید گرمایش لازم بیشتر کار کرده و همین موضوع باعث افزایش فرسودگی قطعات آن خواهد شد. به اضافه این که با مشکلاتی مانند سوراخ شدن مبدل روبرو می شوید. در حالی که با سرویس کردن به موقع و منظم مبدل، قیمت تعمیر پکیج های دیواری و احتمال خرابی این دستگاه ها به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت.

هواگیری دستگاه؛ ساده ترین روش کاهش هزینه تعمیرات پکیج گرمایشی

یکی از بهترین راهکار های کاهش هزینه تعمیر پکیج، هواگیری مظنم دستگاه است

همانطور که می دانید سیستم گرمایشی پکیج برای کارکرد خود به آب احتیاج دارد و از طرفی همیشه ممکن است هوا از قسمت های مختلف به درون سیستم نفوذ کند؛ بنابراین باید فشار آب دستگاه، عملکرد پمپ آب و رادیاتورها به طور منظم بررسی شده و اگر لازم بود برای هواگیری اقدام شود. در غیر این صورت جریان هوا درون سیستم پکیج دیواری باقی مانده و باعث کم شدن بازدهی و کارایی آن و مهم تر از همه آسیب دیدن قطعاتش می شود. با این تفاسیر هواگیری دستگاه یک راهکار عالی برای کم کردن هزینه تعمیرات پکیج به حساب می آید.

تنظیمات پکیج؛ یکی مهمترین روش های کاهش هزینه تعمیر شوفاژ دیواری

پکیج های دیواری به عنوان یک سیستم گرمایشی نسبتاً مدرن نه تنها از قطعات مختلفی تشکیل شده اند بلکه پیچیدگی زیادی نیز دارند؛ به همین دلیل برای کارکرد صحیح و همین طور جلوگیری از خرابی قطعات آن ها حتماً باید به طور دقیق تنظیم شوند. به این ترتیب در هزینه ها و مخارج تعمیر دستگاه نیز صرفه جویی می شود؛ زیرا اگر تنظیمات آن درست باشد، هر قطعه در شرایط ایده آل کار کرده و احتمال خرابی آن کمتر خواهد شد.

انتخاب پکیج مناسب برای مساحت منزل؛ ضروری و موثر

هرچه قدرت و ظرفیت شوفاژ تناسب بیشتری با متراژ و مساحت محیط داشته باشد، عملکرد دستگاه بهتر بوده و احتمال این که دچار عیب و ایراد شود کمتر خواهد شد؛ بنابراین اگر می خواهید در قیمت تعمیر پکیج گرمایشی صرفه جویی کنید، حتماً پکیج دیواری را متناسب با مساحت منزل یا محیط کار خود انتخاب کنید.

خرید پکیج دیواری با کیفیت؛ راهکار طلایی کاهش هزینه تعمیرات شوفاژ

اگرچه با خرید سیستم گرمایشی پکیج از برندهای معروف و معتبر دنیا خیالتان بابت کارایی و کیفیت قطعات دستگاه راحت خواهد بود اما باید توجه داشته باشید هر دستگاهی دیر یا زود ممکن است خراب و مستهلک شود. از طرفی کشورمان در لیست تحریم بسیاری از بزرگ ترین کارخانه های تولیدی دنیا قرار دارد؛ با این تفاسیر در صورت خرابی دستگاه و نیاز به تعویض قطعات آن از یک سو باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن قطعه جایگزین نموده و از سوی دیگر هزینه نسبتاً سنگینی را برای تعمیر و تعویض قطعه بپردازید.

حتما برای کم کردن هزینه تعمیر پکیج دیواری پیشنهاد می کنیم در زمان خرید به سراغ برندهایی بروید که قطعات اصلی و خدمات پس از فروش آن ها براحتی در داخل کشور پیدا می شود.

تهران سرویس یار بهترین مرکز تعمیر انواع اسپیلت و پکیج در تهران

اگرچه با بکارگیری راهکارهای گفته شده به طور قابل توجهی در هزینه تعمیر دستگاه های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایشی صرفه جویی می شود اما در صورت خرابی این دستگاه ها همچنان به مراکز تعمیر معتبر نیاز خواهید داشت که عملیات عیب یابی و تعمیر را به بهترین نحو ممکن و با استفاده از قطعات با کیفیت و ابزارآلات مدرن انجام دهند. زیرا در هر صورت چه کم و چه زیاد قرار است پول با ارزشتان را برای تعمیر کولر یا پکیج بدهید؛ بنابراین به هیچ وجه نباید به تعمیرگاه های بی نام و نشان و تعمیرکاران غیر حرفه ای اعتماد کنید حتی اگر هزینه کمتری را دریافت کنند.

تعمیرکاران تهران سرویس یار خدمات تعمیر پکیج و اسپلیت در تهران و کرج را با ضمانت نامه کتبی انجام می دهند

در چنین شرایطی پیشنهاد می کنیم برای تعمیر اسپیلت و پکیج در تهران و شهرستان های اطراف از خدمات متخصصین حرفه ای و با تجربه تهران سرویس یار استفاده نمایید.

نتیجه گیری

امروزهپاسپیلت و پکیج دیواری جزو دستگاه های پر استفاده در میان مردم هستند به طوری که خرابی این دستگاه ها باعث لنگ ماندن زندگی افراد می شود. تصور کنید در یک روز سرد زمستانی آب گرم نداشته باشید یا اینکه در گرمای طاقت فرسای تابستان کولر گازی نتواند به خوبی محیط را خنک کند! در چنین شرایطی بدون شک باید به نمایندگی ها و تعمیرگاه های مجاز بروید تا دستگاه را عیب یابی کنند. ممکن است پس از عیب یابی مشخص شود که کولر یا پکیج دچار خرابی های جدی شده و مثلاً به تعویض قطعه نیاز دارد.

برای کاهش هزینه تعمیر اسپیلت و پکیج پیشنهاد می شود با انجام کارهایی مانند سرویس کردن به موقع، انتخاب دستگاه به تناسب محیط، توجه به برند تولید کننده، مراقبت های بهداشتی، توجه به هشدارهای دستگاه، انجام تعمیرات ساده در خانه و غیره اجازه ندهید که این سیستم دچار خرابی های جدی شده و خزج اضافه روی دستتان بگذارند.

تاریخ انتشار۰۶/۱۲/۱۴۰۱ @ ۲۱:۴۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان