تاریخچه برند بوتان و محصولاتش + اسم و عکس بنیانگذار گروه صنعتی بوتان

پکیج بوتان، انتخابی مطمطئن

بی تردید شعار نوستالژیک بوتان انتخابی مطمئن، شما را به گذشته می برد؛ دقیقا زمانی که کبسول های زرد رنگ آشپزخانه های ما را غرق عطر خاطره انگیز غذا می کرد، بنیانگذار برند بوتان به عنوان اسطوره در صنعت، بوتان را مهمان آشپزخانه های ایرانیان کرد و تا جایی این صنعت را پیش برد که به بزرگترین تولید کننده شوفاژ دیواری در خاورمیانه تبدیل شد. حتما شما هم به عنوان یک ایرانی حداقل یک محصول برند بوتان را در منزلتان استفاده می کنید چون این برند اصیل و خاطه انگیز لوازم گرمایشی مانند: آبگرمکن، رادیاتور، پکیج و شوفاژ دیواری را مطابق با استانداردهای جهانی تولید می کند تا به همگان نشان دهد که میتوان اسطوره شد و اسطوره ماند! اما شاید از خودتان بپرسید بنیانگذار برند بوتان چه کسی است و چطور به این موقعیت رسیده است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا راز شهرت این برند را به شما بگوییم و از سیر تا پیاز ماجرا را توضیح دهیم.

آشنایی با محمود خلیلی؛ بنیانگذار شعار بوتان انتخابی مطمئن

کارخانه بوتان و قدمتش به سال ۱۳۳۲ بر میگردد؛ محمود خلیلی و پسرش محسن خلیلی به عنوان پدر صنعت ایران، در ابتدا به خاطر توزیع گاز مایع در ایران پایه های اولیه ی این شرکت را بنا کردند و در سالهای بعدی با پیشرفت در این صنعت در سال ۱۳۳۵ اولین اجاق گاز را در ایران تولید کرده و در طول سالیان سال خدمات این شرکت گسترده تر شد، تا جایی که شرکت های تعمیری مثل تهران سرویس یار و شرکت های مشابه در سراسر ایران و جهان به صورت شبانه روزی خدمات سرویس و تعمیرات محصولات این برند را انجام می دهند تا مشتریان بدانند که بوتان در تمام مراحل در کنارشان حضور دارد و ضامن انتخاب مطمئن آنها هست.

محمود خلیلی بنیانگذار و موسس گروه صنعتی بوتان است

در واقع بنیانگذار این برند در سال ۱۲۸۴ شمسی در تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات خود در مقاطع مختلف از مدرسه دارالمعلمین با درجه ممتاز فارغ التحصیل شده و در همان مدرسه مشغول به تدریس شد. ایشان در کنار کار تدریس کارگاه کوچکی برای تعمیر ماشین آلات باز کرده بود و با این کار استارت ورود به صنعت را زد و چندسال بعد به ریاست اداره برق تهران انتخاب شده و خدمات بزرگی مانند احداث اولین کارخانه برق دولتی را در رزومه خود ثبت نکرد. در همین سالها طی سفرهایی که به اروپا و آمریکا انجام داد، با سوختی به نام گاز آشنا شد. محمود خلیلی قبلا در سفر خود به استان خوزستان متوجه شده بود این سوخت که از مشتقات نفت است، در ایران بدون استفاده سوزانده می شود و همین موضوع جرقه ی آوردن این صنعت به ایران شد.

پس از این فکر محمود خلیلی، بنیانگذار برند بوتان به همراه پسرش محسن خلیلی به آمریکا سفر کرد و با کمک پسر دیگرش سعید خلیلی که در آمریکا زندگی می کرد، مطالعات لازم را انجام داد و سفارش های مقدماتی را به سازندگان آمریکایی داد تا استارت این کار را در کشور بزنند. او پس از بازگشت زمان زیادی را برای متقاعد کردن دولت وقت صرف کرد و سختی های زیادی را متحمل شد، اما در نهایت با پشتکار و سخت کوشی توانست موفق شد و گاز را وارد خانه های ایرانی کند؛  به این ترتیب محمود خلیلی با ایجاد کارخانه کبسول سازی و پر کردن کبسول های زرد با گاز متان توانست این گاز را در کشور توزیع کرده و خانه های ما پذیرای کبسول های زرد پر انرژی شدند. اما در تمام این سال ها برند ایران رادیاتور رقیب جدی بوتان بوده به طوریکه مثلا تعمیر پکیج ایران رادیاتور در درست به اندازه تعمیر پکیج بوتان تقاضا دارد.

مطالعه بیشتر:

بهترین برند پکیج دیواری موجود در بازار ایران را بشناسید

اولین های برند بوتان در گذر زمان

برند بوتان در طول سالیان سال با پیشرفت در امکانات فنی تولید، محصولات خود را نسبت به قبل ارتقا داده و با نوآوری اقدام به تولید محصولات جدید و مورد نیاز مردم کرده است. اولین تولیدات این برند در گذر زمان عبارتند از:

 • ۱۳۳۵ اولین اجاق گاز
 • ۱۳۳۸ اولین بخاری گازی و اولین مرکز تماس مجهز به بیسیم برای ارائه خدمات به مشتریان
 • ۱۳۴۳ اولین بخاری گازی ایستاده
 • ۱۳۴۵ اولین اولین سیلندر گاز مایع
 • ۱۳۴۶ اولین گاز سوز کردن خودرو
 • ۱۳۶۷ اولین آبگرمکن دیواری
 • ۱۳۷۰ اولین تولید قطعات وارداتی از کشورهای اروپایی
 • ۱۳۷۲ تولید اولین پکیج شوفاژ دیواری
 • ۱۳۸۷ اولین صادرات شرکت به کشورهای اروپایی

با توجه به مواردی که ارئه شد حتما متوجه شدید که این برند تا مرحله صادرات محصولات پیشرفت نموده و خدمات ارزنده ای را به ایران و مردم جهان ارائه کرده است.

انتخابی مطمئن برای کشورهای خارجی، ورود برند بوتان به عرصه صادرات

برند بوتان تا سال ۱۳۷۰ بسیاری از قطعات مورد نیاز محصولاتش را از کشورهای دیگر وارد می کرد؛ اما در این سال توانست بسیاری از قطعات مورد نیاز خود را تولید و حتی به کشورهای اروپایی نظیر آلمان، انگلیس و ایتالیا صادر و انواع گواهینامه های استاندارد بین المللی را دریافت کند و در نهایت با پیشرفت روز به روز و تولید محصولات با کیفیت در سال ۱۳۸۷ با صادرات آبگرمکن به اروپا توانست یکسال بعد یعنی در سال ۱۳۸۸ نشان صادر کننده نمونه ملی، دریافت تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان و انتخاب به عنوان واحد نمونه کشوری در استاندارد و کیفیت به عنوان افتخارات این برند ثبت نماید.

از آنجایی که تولیدات این برند از مواد درجه یک بوده به ندرت نیاز به تعمیر پیدا می کنند، اما خدمات شرکت به قدری گسترده است که با تربیت تعمیرکارانی ماهر که در شرکت های خدماتی تعمیر پکیج نظیر تهران سرویس یار مشغول به فعالیت هستند، خدمات گسترده ای به مشتریان این برند ارائه می دهند، که این موضوع نیز بر افتخارات این برند اضافه می کند.

انواع محصولات برند بوتان

برند بوتان با تولید محصولات با کیفیت متناسب با نیاز جامعه خیلی زود توانست در تمام عرصه های تولید لوازم گرمایشی جایگاه مناسبی را کسب کند و این لوازم جدید نیز در بین خانواده های ایرانی به خاطر گذشته ی پر افتخار و کیفیت و مواد اولیه ی درجه یک محبوبیت خاصی را پیدا کرد. شاید بتوان گفت از بین تمام محصولات؛ پکیج دیواری بوتان محبوب ترین محصول تولید شده توسط این برند باشد و به خاطر گرمایش مناسب در فصول سرد سال نقش استراتژیکی در منازل مردم دارد. اما در حالت کلی مهم ترین محصولات این برند عبارتند از:

 • آبگرمکن دیواری
 • پکیج شوفاژ دیواری
 • رادیاتور آلومینیومی
 • حوله خشک کن فولادی
 • و بسیاری محصولات جانبی

با توجه به اینکه شعار اصلی در تولید محصولات این برند داشتن کیفیت مناسب است تا شما با اطمینان خرید کنید، استفاده از مواد اولیه درجه یک و قطعات با کیفیت در تولیدات این شرکت حرف اول را می زند؛ به همین خاطر پکیج های دیواری و سایر محصولات برند بوتان به خاطر کیفیت بسیار عالی در تمام بازارهای داخلی و خارجی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. و به خاطر این کیفیت مناسب معمولا نیاز به تعمیرات اساسی پیدا نمی کنند، البته به مرور زمان نیاز به تعمیر پکیج حتما پیش می آید، ما در ادامه برای شناخت بهتر شما انواع مدل های این محصولات را به شما معرفی می کنیم.

انواع مدل های پکیج دیواری بوتان

پکیج دیواری محببوب ترین و پرفروش ترین محصول این شرکت است

محصولات برند بوتان دارای تنوع بالایی هستند و پکیج بوتان به خاطر محبوب بودن بین مردم متناسب با نیاز مردم به روز تر شده اما تمرکز اصلی این برند به چهار مدل اصلی تمرکز دارد که عبارتند از:

 • پکیج دیواری بیتا
 • پکیج دیواری پرلا پرو
 • پکیج دیواری پارما
 • پکیج دیواری پاویا

اما علاوه بر این چهار مدل شرکت بوتان مدل های دیگری نیز تولید می کنند که متناسب با بودجه و نیازتان می توانید هر کدام از مدلها را انتخاب نمایید. همینجا یادآوری می کنیم اگر برای تعمیر پکیج در تهران به تعمیرکار نیاز دارید، میتوانید با تهران سرویس یار تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر:

انواع پکیج گرمایشی و مزایا و معایب این دستگاه را بشناسید

آبگرمکن دیواری بوتان

برند بوتان به عنوان اولین تولید کننده آبگرم کن دیواری در ایران کم استهلاک ترین و به روز ترین آبگرمکن ها را تولید می کند و تا جایی پیشرفت کرده است که در قاره آسیا به بزرگترین تولید کننده و در جهان سومین تولید کننده بزرگ شناخته شده است طوری که تنها صادر کننده آبگرمکن دیواری به اروپا است و این نشان از اعتبار و کیفیت بالای محصولات این برند اصیل است. مهم ترین مدل های آبگرمکن دیواری بوتان عبارتند از:

 • شمعک دار
 • بدون شمعک
 • فن دار
 • محفظه احتراق بسته

تمام این محصولات از ایمنی قابل توجهی برخوردار هستند و استاندارد  CE اروپا  و استاندارد ملی ایران را دریافت کرده اند و شما با اطمینان از؛ عدم بروز خطرات احتمالی می توانید با خیال راحت این محصولات را خریداری و استفاده کنید. البته این برند برای آن دسته از مشتریان که در مناطق با فشار آب کم زندگی می کنند آبگرمکن های برقی و گازی مخزن دار را نیز تولید می کند که مشتریان با توجه به فشار آب مناطق خود می توانند از این مدل ها نیز استفاده نمایند.

رادیاتور آلومینیومی بوتان

رادیاتور آلومینیومی بوتان، محصولی باکیفیت از این گروه صنعتی

حتما درباره ظرافت بینظیر و کیفیت عالی رادیاتورهای این برند شنیده اید، از سال ۱۳۸۰ برند بوتان با استفاده از دستگاه های تمام رباتیک ایتالیایی رادیاتورهایی؛ مقاوم به خوردگی، پوشش و رنگ زیبا و یکنواخت، آب بندی مناسب با لوازم ایتالیایی، حداقل هواگیری، ضریب حرارتی بالا، گارانتی تعویض ده ساله و … را آغاز کرد که مهم ترین مدل های این محصول عبارتند از:

 • Elena، النا
 • Vittoria، ویتوریا
 • ILPrimo، ایل پریمو

این مدل ها در ۴ سایز مختلف: سه پره، پنج پره، هفت پره و ده پره موجود هستند و خریدار متناسب با فضا و نیاز خود می تواند هر سایزی را انتخاب نماید. همچنین در بین این چهار مدل معمولا مدل ایل پریمو پرفروش تر گزارش شده است چون ظرفیت گرمایی بالایی دارد و گرما را بهتر به محیط منتقل می کند. لازم به ذکر است که رادیاتورهای پنلی آیو نیز از تولیدات این برند هستند و دارای بالاترین ضریب حرارتی در میان سایر محصولات مشابه هستند که این مدل را نیز می توانید در سایز های مختلف خریداری نمایید.

حوله خشک کن فولادی

کیفیت بالای محصولات بوتان معمولا به خاطر استفاده از خط تولید ایتالیایی و تمام رباتیک است که در مورد حوله خشک کن هم صدق می کند. بعد از استقبال مردم از رادیاتورهای با کیفیت، بوتان در سال ۱۳۹۵ خط تولید ایتالیایی حوله خشک کن را نیز راه اندازی کرد؛ این محصول از جنس فولاد بوده و با پوشش رنگ الکترو استاتیک مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد که این مورد برای یک حوله خشک کن یک اصل مهم است و از طرف دیگر ضریب حرارتی بالا در حوله خشک کن بوتان باعث موفقیت حضور این محصول در بازار شده است به طوری که نسبت به محصولات مشابه دیگر در بازار رقابت بهتری دارد.

تعمیر محصولات بوتان

اگر با دقت مطالب بالا را خوانده باشید دیگر متوجه حساسیت بالای این برند به کیفیت محصول و خدمات پس از فروش آن شده اید؛ بله این برند حتی بعد از خرید شما هم به فکر محافظت از تولیدات خودش است، به همین دلیل با تربیت تعمیرکارانی ماهر و با تجربه و داشتن نمایندگی های فراوان تعمیر در مراحل بعدی نیز به شما کمک میکند.

هر وسیله ای بعد از مدت طولانی و مداوم استفاده ممکن است خراب شود یا به سرویس و تجدید قوا نیاز پیدا کند، چرا راه دور برویم بدن ما آیا با ۵ سال پیش نیازهایش فرق نکرده است؟ بله به مرور زمان همه چیز مستهلک می شو زد و نیاز به رسیدگی و تعمیر پیدا می کنند؛ اما موضوع خوشحال کننده این است که این برند افراد توانا را تربیت کرده است و شما با مراجعه به مراکز خدماتی معتبر می توانید با مناسب ترین قیمت و کمترین هزینه های جانبی وسیله ی خود را تعمیر نمایید. تهران سرویس یار با داشتن تعمیرکارانی ماهر و دلسوز در صورت خرابی با تحمیل کمترین هزینه وسیله ی شما را سرویس یا تعمیر می کنند. بنابراین در صورت بروز خرابی یا هر مشکلی، میتوانید از تهران سرویس یار برای تعمیر پکیج در تهران کمک بگیرید تا ضامن اطمینان شما باشد.

مطالعه بیشتر:

آموزش مهم ترین نکات نگهداری پکیج بوتان به صورت رایگان

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده حتما متوجه اصالت و اعتبار این برند در بازارهای داخلی و خارجی شده اید؛ از این رو این برند در بین ایرانیان و بسیاری از کشورهای خارجی برندی نام آشنا بوده و طرفداران زیادی دارد، و شما با خیال راحت می توانید محصولات این برند را خریداری و استفاده نمایید اما در کنار تمام موارد گفته شده حتما باید به سرویس و نگهداری لوازم خود توجه کافی داشته باشید؛ از این رو در صورت بروز خرابی و مشکلات احتمالی پیش آمده که اجتناب ناپذیر است؛ حتما با مراکز خدماتی معتبر سرویس و تعمیر پکیج دیواری تماس بگیرید و از وسیله ی خود مراقبت نمایید. در این راستا شرکت تهران سرویس یار با ارائه خدمات مناسب و داشتن تعمیرکارانی ماهر در حفظ و نگهداری وسایل شما می تواند کمک نماید.

تاریخ انتشار۱۴/۰۲/۱۴۰۲ @ ۰۳:۰۱

1 دیدگاه برای “تاریخچه برند بوتان و محصولاتش + اسم و عکس بنیانگذار گروه صنعتی بوتان

 1. بهرام گفته:

  برای تاسیس برند بوتان و این همه خدمات به این سرزمین باید مجسمه آقای خلیلی رو از طلا بسازن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان