۳ ترفند طلایی برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج

در روزهای سرد زمستانی که سرمای هوا استخوان‌سوز است امکان دارد متوجه یخ زدن پکیج شوید، علت یخ زدن پکیج در زمستان علاوه بر سرمای شدید هوا، کار نکردن این دستگاه گرم کننده برای مدتی نسبتاً طولانی است؛ بنابراین برای جلوگیری از یخ زدن پکیج می‌توانید از محلول ضد یخ، تخلیه آب پکیج و بستن شیر آب سرد این دستگاه گرمایشی کمک بگیرید.

علت یخ زدن پکیج دیواری

به‌طور‌کلی یخ زدگی پکیج جزو مشکلات رایج این دستگاه گرم‌کننده به حساب می‌آید و منظور از آن یخ زدن همه آب موجود در لوله ها و رادیاتورها است.

در خصوص علت یخ زدن پکیج در زمستان می‌توان به استفاده نکردن از این دستگاه گرم کننده برای مدت طولانی اشاره کرد، به بیان دیگر سرمای بیش از حد هوا ( در شرایطی که پکیج خاموش است) می‌تواند اصلی‌ترین علت یخ زدن پکیج شوفاژ دیواری در نظر گرفته شود.

روش های جلوگیری از یخ زدن پکیج

اگر می‌خواهید در روزهای سرد زمستانی با مشکل یخ زدن پکیج روبرو نشوید، تنها کافی است که یک سری اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. از جمله کاربردی‌ترین روش‌های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان می‌توان به تخلیه آب دستگاه، بستن شیر آب سرد پکیج و استفاده از محلول ضد یخ اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:

دلایل خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی

تخیله آب پکیج

از بهترین و کابردی‌ترین راه حل‌های جلوگیری از یخ زدن پکیج این است که آب موجود درون لوله ها و سیستم شوفاژ را تخلیه کنید. این راهکار برای کسانی مناسب است که بر حسب عادت یا هر دلیل دیگری پیش از خروج از خانه شیر اصلی گاز را می بندند؛ به این ترتیب پس از بازگشت به منزل خبری از یخ زدن پکیج در زمستان نخواهد بود.

بستن شیر آب سرد پکیج گرمایشی

به طور معمول یخ زدن لوله های پکیج زمانی اتفاق می‌افتد که این دستگاه گرمایشی برای مدتی طولانی خاموش بماند و از آن طرف هم دمای هوا شدیداً پایین باشد.

با این اوصاف اگر بنا بر هر دلیلی قرار است که مدت زیادی از خانه دور بمانید و از آن طرف هم طبیعتاً دستگاه گرم کننده را خاموش می‌کنید، حواستان باشد که شیر آب گرم این دستگاه را ببندید تا از یخ زدن لوله پکیج و همین طور یخ زدن آب گرم پکیج جلوگیری شود.

مطالعه بیشتر:

آموزش خاموش کردن پکیج دیواری به صورت اصولی

استفاده از محلول ضد یخ

اگر به دنبال یک راهکار فوق‌العاده عالی و پیشگیرانه برای یخ زدن پکیج دیواری هستید، پیشنهاد می‌کنیم از محلول‌های ضد یخ استفاده کنید؛ به این ترتیب نه‌تنها موفق به جلوگیری از یخ زدن پکیج خواهید شد بلکه رسوبات این دستگاه گرمایشی نیز از بین می‌روند.

توجه داشته باشید این محلول‌ها زمانی می‌توانند جلوی یخ زدن پکیج در زمستان را بگیرند که پیش از شروع فصل سرما به این دستگاه گرم کننده تزریق شده باشند.

جلوگیری از یخ زدگی پکیج بوتان

پکیج بوتان همچون دیگر انواع پکیج گرمایشی در فصل زمستان همواره در معرض یخ زدگی قرار دارد، در چنین شرایطی تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از سیستم پیش فرض اتوماتیک این دستگاه گرمایشی است. سیستمی که در اغلب مدل‌های نسبتاً جدید پکیج دیواری بوتان وجود دارد و باعث جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان می‌شود.

لازم به ذکر است شما میتوانید بدون نگرانی تعمیر پکیج تهران را به تکنسین های حرفه ای ما بسپارید، چون تعمیرکاران ما در تعمیر تمام برندهای پکیج دیواری تخصص دارند.

مطالعه بیشتر:

بهترین برند پکیج دیواری موجود در بازار ایران را بشناسید

یخ زدن لوله پکیج ایران رادیاتور و نحوه جلوگیری از آن

با توجه به اینکه پکیج ایران رادیاتور همچون هر برند دیگری ممکن است دچار یخ زدگی شود و با یخ زدن آب درون پکیج و افزایش حجم آن، شاهد ترکیدن پمپ پکیج، آسیب دیدن مبدل و سایر قطعات مهم این دستگاه گرمایشی خواهید بود؛ در نتیجه برای جلوگیری از صدمه دیدن کلیه اجزای سیستم گرمازا و همین طور خسارت مالی هم که شده نیاز است جلوی یخ زدن پکیج ایران رادیاتور را بگیرید.

برای جلوگیری از یخ زدن پکیج ایران رادیاتور به خصوص اگر در مناطق سردسیر با زمستان‌های شدیداً سرد ساکن هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان در این فصل دستگاه گرم کننده را خاموش نکنید.

آموزش رفع نشکل یخ زدن پکیج در زمستان

اگرچه راهکارهایی فوق‌العاده عالی و کاربردی را برای جلوگیری از یخ زدن پکیج معرفی کردیم، اما همواره این امکان وجود دارد که با مشکل یخ زدن پکیج در زمستان روبرو شوید و دیگر کار از پیشگیری و جلوگیری گذشته باشد. در چنین شرایطی برای رفع مشکل یخ زدن پکیج می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

  • در وهله اول لوله‌ها را لمس و بررسی کرده تا متوجه شوید که کدامشان یخ زده‌اند؛
  • سپس چک کنید که لوله‌های یخ زده، شکسته یا سوراخ نشده باشند؛
  • در صورت وجود شکاف در لوله‌های پکیج گرمایشی فوراً با تعمیرکاران حرفه ای شوفاژ دیواری ما در مرکز تهران سرویس یار تماس بگیرید؛
  • چنانچه لوله‌ها فاقد شکستگی و سوراخ بودند آنگاه می‌توانید از سشوار یا آب گرم برای ذوب کردن یخ روی آن‌ها کمک بگیرید؛
  • حالا شیر پرکن پکیج دیواری را باز کنید و اجازه دهید که آب درون لوله‌ها جاری شود، این‌گونه حتی می‌توانید وجود یا عدم وجود شکاف در لوله‌ها را با دقت و اطمینان بیشتری تشخیص دهید؛
  • اگر متوجه شدید که در هیچ یک از قسمت‌های پکیج گرمایشی، نشتی وجود ندارد، زمان آن می‌رسد که فشار دستگاه را روی ۵/۱ بار بگذارید و سپس پکیج را روشن کنید؛
  • توجه داشته باشید وجود نشتی در قسمت پشتی مبدل پکیج شرایطی ایجاد می‌کند که ابتدا باید مبدل را عوض کرده و بعد دستگاه گرم‌کننده روشن شود؛

لازم به تذکر است در حین برطرف کردن مشکل یخ زدن پکیج تا جایی که امکان دارد یخ زدایی لوله‌ها را با استفاده از سشوار انجام دهید؛ چرا که استفاده از آب گرم برای رفع یخ زدگی این سیستم گرمایشی به دقت بسیار زیادی نیاز دارد، در غیر این صورت ممکن است که آب گرم روی قطعات اصلی پکیج بریزد و به آن‌ها صدمه بزند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب درباره دلایل یخ زدن پکیج صحبت کردیم و توضیح دادیم که آنچه باعث یخ زدن پکیج در زمستان می‌شود، خاموش ماندن طولانی مدت این دستگاه در هوای سرد زمستانی است، همچنین چند راهکار عالی و کاربردی برای جلوگیری از یخ زدن پکیج معرفی کردیم.

تاریخ انتشار۰۹/۱۰/۱۴۰۲ @ ۱۳:۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان