دلایل خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی

گاهی در روزهای سرد زمستانی به طور ناگهانی با خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانه روبرو می‌شویم. خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد زیرا نتیجه آن سرمای غیرقابل تحمل محیط خانه و نبود آب گرم مصرفی است. برای جلوگیری از چنین مشکلی احتیاج داریم که علت خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستان را بدانیم.

۳ علت اصلی خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانه

به طور کلی مشکل خاموش و روشن شدن شعله پکیج یکی از رایج‌ترین اختلالاتی است که روی عملکرد ایده‌آل و مطلوب این دستگاه گرمایشی تاثیر می‌گذارد؛ از جمله مهم‌ترین دلایل خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانه می‌توان به قطعی جریان گاز و برق، رسوب گرفتگی مدار، انسداد دریچه هوا یا مسیر تخلیه دود و غیره اشاره کرد.

۱. قطعی جریان گاز و برق

اگر با خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی مواجه شدید، اولین موضوعی که باید بررسی کنید جریان گاز و برق است؛ چرا که این دستگاه گرم کننده برای عملکرد خود حتماً به برق و گاز نیاز دارد و حتی اگر یکی از آن‌ها هم نباشد، اصلاً امکان روشن شدن شوفاژ دیواری وجود نخواهد داشت.

مطالعه بیشتر:

آموزش تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج بدون نیاز به تعمیرکار

۲. رسوب گرفتگی مدار پکیج

به طور معمول آب مصرفی پکیج دیواری حاوی درصد بالایی از املاح است و همین موضوع هم باعث رسوب و جرم گرفتگی پکیج و در نهایت آسیب دیدن قطعات مهم و اصلی این دستگاه می‌شود، از طرفی رسوب گرفتگی مدار آب پکیج جلوی رسیدن مقادیر آب کافی به این دستگاه گرمازا را می‌گیرد و به دنبال آن هم شاهد خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی خواهیم بود.

اکنون که صحبت از مدار پکیج شد خوب است این موضوع را نیز مطرح کنیم که هوا گرفتن مدار این دستگاه گرمایشی نیز می‌تواند باعث خاموش و روشن شدن مداوم آن در روزهای سرد زمستانی شود.

۳. انسداد دریچه هوا یا مسیر تخلیه دود

مسدود بودن دریچه‌های هوای پکیج و همین‌طور گرفتگی مسیر تخلیه دود (دودکش) دو آیتمی است که می‌تواند منجر به خاموش و روشن شدن ناگهانی این دستگاه شود؛ در حالت اول هوا و اکسیژن مورد نیاز برای عملکرد پکیج در مدار آن جریان نخواهد یافت.

 در خصوص انسداد دودکش پکیج نیز با توجه به این که دود و گاز سمی این دستگاه گرم کننده تخلیه نمی‌شود، قطعات اصلی وارد عمل شده و پیامی را به برد پکیج ارسال می‌کنند که باعث از کار افتادن و خاموش شدن این دستگاه گرمایشی می‌شود.

مطالعه بیشتر:

با قطعات پکیج دیواری و کاربرد هر کدام آشنا شوید + عکس

تهران سرویس یار؛ بهترین مرجع تعمیرات تخصصی انواع پکیج گرمایشی

با در نظر داشتن این موضوع که علت خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستان به موارد گفته شده محدود نمی‌شود و آنچه نام بردیم تنها مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانه بود، در نتیجه در صورت روبرو شدن با چنین مشکلی نیاز است که در وهله اول دستگاه گرمایشی توسط تکنسین‌های حرفه‌ای و مجرب عیب یابی و بررسی شود، سپس با توجه به ایرادی که در آن وجود دارد می‌توان مشکل خاموش و روشن شدن مکرر آن در حالت زمستانی را برطرف کرد.

البته یک چنین عملکردی به تجربه، تخصص و مهارت نیاز دارد و این طور نیست که هرکسی بتواند از پس آن بر بیاید، از این رو اگر پکیج شوفاژ دیواری مدام خاموش و روشن می‌شود و در سرمای استخوان سوز زمستان شما را جا می‌گذارد، پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در تهران سرویس یار تماس بگیرید تا از خدمات تعمیرات پکیج در تهران بهره‌مند شوید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب اصلی‌ترین علت خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستان را توضیح دادیم و اکنون شما دیگر می‌دانید که خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانه چه دلایلی می‌تواند داشته باشد، به اضافه این که برای رفع مشکل خاموش و روشن شدن پکیج در حالت زمستانی به تعمیرکاران حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت.

تاریخ انتشار۰۸/۱۰/۱۴۰۲ @ ۰۰:۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان