آموزش رفع مشکل روشن نشدن پکیج به صورت رایگان

اگر از شوفاژ دیواری برای گرم کردن خانه و آب گرم مصرفی استفاده می‌کنید و با مشکل روشن نشدن پکیج مواجه شده‌اید، بدانید که روشن نشدن پکیج دیواری جزو رایج‌ترین مشکلات این دستگاه گرمایشی است که علت آن را می‌توان کمبود آب در دستگاه، قطعی گاز و غیره دانست.

اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن پکیج

اگرچه در حال حاضر پکیج دیواری بهترین و محبوب‌ترین سیستم گرمایشی است که آب گرم بهداشتی و همین طور گرمایش محیط را به خوبی تامین می‌کند اما همواره امکان دارد که این دستگاه کاربردی و محبوب نتواند روشن شود و با مشکل روشن نشدن پکیج روبرو شویم.

دلایل روشن نشدن پکیج دیواری آن‌قدری زیاد هستند که در یک یا چند مورد خلاصه نمی‎شوند، با این حال اصلی‎ترین و مهم‎ترین علت روشن نشدن پکیج شامل کم بودن فشار گاز، قطعی جریان برق، نبود آب کافی در پکیج است.

کم بودن فشار گاز

به‌طور‌کلی پکیج دیواری از هر برندی که باشد برای عملکرد خود (روشن شدن شعله داخل دستگاه) به گاز نیاز دارد؛ بنابراین بیش از حد کم بودن فشار گاز باعث می‌شود که شمعک پکیج نتواند روشن شود یا این که روشن باقی بماند، به همین دلیل هم شاهد روشن نشدن پکیج بعد از قطع گاز خواهید بود.

مطالعه بیشتر:

بهترین برند پکیج دیواری موجود در بازار ایران را بشناسید

قطعی جریان برق

بر هیچکسی پوشیده نیست که شوفاژ دیواری برای گرمایش و تامین آب گرم مصرفی وابستگی کاملی به جریان برق دارد؛ بنابراین اگر برق موردنیاز پکیج تامین نشود، طبیعی است که شاهد روشن نشدن پکیج دیواری باشیم. از این‌ها گذشته گاهی پس از قطع برق و وصل شدن مجدد آن، دستگاه گرم کننده دیگر روشن نمی‌شود.

 علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق این است که جریان برق دچار نوسان شده و همین نوسانات هم به پکیج دیواری شوک یا ارت القایی می‌دهند، در چنین شرایطی برای حل مشکل روشن نشدن پکیج کافی است دستگاه را ریست کنید یا این که آن را از برق بکشید.

نبود آب کافی در پکیج

هر یک از مدل‌های مختلف پکیج دیواری برای کارکرد صحیح خود به مقدار معینی آب نیاز دارد که این آب توسط شیر پرکن تامین می‌شود؛ حال اگر شیر پرکن معیوب باشد یا این که در سیستم نشتی ایجاد شود، مقدار آب داخل پکیج گرمایشی کاهش پیدا می‌کند و به دنبال آن هم این دستگاه گرم کننده نمی‌تواند روشن شود.

مطالعه بیشتر:

چرا پکیج چکه میکند؟ ۹ دلیل چکه پکیج دیواری

روشن نشدن پکیج دیواری بوتان

در خصوص روشن نشدن پکیج بوتان طبیعتاً دلایلی همچون قطعی جریان برق و گاز و غیره نیز صدق می‌کند، با این حال برای روشن نشدن پکیج بوتان در حالت تابستانه و روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه دلایل متفاوتی وجود دارد.

به این صورت که علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه می‌تواند رسوب گرفتگی مبدل ثانویه، خرابی پمپ پکیج، پایین بودن فشار بار و غیره باشد؛ در حالی که علت روشن نشدن پکیج در حالت زمستانه به خرابی برد پکیج، وجود اختلال در دریچه ورودی گاز و غیره مربوط می‌شود.

روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که پکیج گرمایشی شما از برند معتبر و باکیفیت ایران رادیاتور است اما دچار مشکل روشن نشدن پکیج شده‌اید، قصد داریم دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را بسته به حالت فصلی آن تفکیک کنیم. به این صورت که علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور در حالت تابستانه شامل سوختن موتور شیر سه طرفه و گیر کردن روی حالت زمستانه، خرابی سنسور ntc گرم مصرفی و غیره است.

از آن طرف هم روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانی می‌تواند به دلیل کار نکردن شیر بای پس، خرابی ترموستات اتاقی و غیره باشد. با این اوصاف برای تشخیص علت روشن نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور بهتر است که به حالت تابستانه یا زمستانه آن توجه داشته باشید، به این ترتیب راحت‌تر و موثر‌تر می‌توان علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور را تشخیص داد.

سخن آخر

در این مطلب کاملاً توضیح دادیم که روشن نشدن پکیج چه دلایلی دارد، همچنین به طور مجزا درباره دلیل روشن نشدن پکیج دیواری بوتان و علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور صحبت کردیم. لازم به ذکر است شما میتوانید درخواست خود را از طریق تلفن برای تعمیر پکیج تهران ثبت کنید.

تاریخ انتشار۱۱/۱۰/۱۴۰۲ @ ۰۱:۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان