کاهش فشار پکیج بوتان را چگونه رفع کنیم؟

به‌طور‌کلی افت فشار پکیج جزو رایج‌ترین مشکلات دستگاه های گرمایشی است که برند بوتان تولید می کند؛ لازم به ذکر است کاهش فشار پکیج بوتان عملکرد نرمال و استاندارد این دستگاه را مختل کرده و می‌تواند به قطعات مهم آن صدمه بزند. از جمله اصلی‌ترین علت افت فشار پکیج بوتان می‌توان به معیوب بودن منبع انبساط، نشتی مدار و غیره اشاره کرد.

مهمترین علت افت فشار پکیج بوتان

اگرچه دلایل زیادی برای افت فشار پکیج بوتان وجود دارد اما مهم‌ترین آن‌ها شامل چکه کردن پکیج، نفوذ هوا داخل دستگاه، خراب بودن منبع انبساط و وجود نشتی در لوله های گرمایشی کف زمین است.

وجود نشتی در مدار بسته پکیج بوتان

9 علت چکه آب از پکیج دیواری

چنانچه در مدار شوفاژ دیواری بوتان نشتی وجود داشته باشد، این امکان وجود دارد که با کاهش فشار پکیج بوتان روبرو شوید. توجه داشته باشید حتی اگر مقدار این نشتی خیلی کم هم باشد، باز هم منجر به کاهش فشار پکیج بوتان خواهد شد از همین رو وجود نشتی در مدار جزو اصلی‌ترین و رایج‌ترین علت های افت فشار پکیج بوتان در حالت زمستانه و تابستانه محسوب می‌شود.

مطالعه بیشتر:

چگونه پکیج بوتان را به حالت زمستانی ببریم؟

نفوذ هوا داخل پکیج

اگر هوا در مدار رادیاتورها نفوذ کند این امکان وجود دارد که کاهش فشار پکیج بوتان رخ دهد؛ به خصوص می‌توان آن را اصلی‌ترین علت افت فشار پکیج بوتان در حالت زمستانه دانست.

با توجه به اینکه وجود جریان هوا داخل سیستم گرمایشی باعث افت فشار پکیج بوتان می‌شود در نتیجه برای برطرف کردن این مشکل نیاز است که پکیج گرمایشی را هواگیری کنید.

خراب بودن منبع انبساط

تشریح وظایف منبع انبساط پکیج دیواری

مبنع انبساط قطعه ای بسیار مهم در پکیج دیواری بوتان است که وظیفه دارد آب داخل مدار را ثابت نگه دارد؛ بنابراین اگر این قطعه خراب و معیوب شود، اولین اتفاقی که می‌افتد پایین آمدن فشار شوفاژ دیواری است.

مطالعه بیشتر:

منبع انبساط پکیج چیست؟ علائم خرابی منبع انبساط + آموزش تعمیر

وجود نشتی در لوله های گرمایشی کف زمین

دیگر علت افت فشار پکیج بوتان که البته به ندرت هم اتفاق می‌افتد این است که لوله‌های گرمایشی رد شده از کف زمین، نشتی داشته باشند که در چنین شرایطی پکیج گرمایشی با افت فشار روبرو می‌شود.

تنظیم افت فشار پکیج بوتان

اکنون که با اصلی‌ترین علت افت فشار پکیج بوتان آشنا شدید، بد نیست کمی هم درباره نحوه رفع کاهش فشار پکیج بوتان بدانید، در این صورت باید بگوییم ابتدا به سراغ تنظیم شیر کوچک این دستگاه گرم کننده بروید.

این شیر همان شیر پرکن پکیج است که در زیر این دستگاه گرمایشی قرار دارد؛ بنابراین هرگاه با کاهش فشار پکیج بوتان مواجه شدید، همین که شیر پرکن را به سمت چپ و خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید و سفت کنید، برای تنظیم فشار این سیستم گرم کننده کفایت می‌کند.

البته توجه داشته باشید هنگامی که فشار پکیج بیشتر از ۲ شد، آنگاه نیاز است که شیر پرکن را ببندید، برای این کار شیر را در جهت عقربه های ساعت و به سمت راست بچرخانید.

مطالعه بیشتر:

با ۷ دلیل رایج افزایش فشار پکیج دیواری آشنا شوید + آموزش حل مشکل

در این مطلب از بلاگ تهران سرویس یار به طور اختصاصی مهم‌ترین دلایل افت فشار پکیج بوتان را بررسی کردیم، همچنین توضیح دادیم که برای تنظیم کاهش فشار پکیج بوتان چه باید کرد؛ منتها در وهله اول نیاز است که تکنسین های مجرب و ماهر علت افت فشار پکیج بوتان را به طور دقیق تشخیص دهند و در صورت نیاز برای تعمیرات پکیج دیواری دستبکار شوند.

تاریخ انتشار۱۸/۱۰/۱۴۰۲ @ ۰۲:۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان