اصلی ترین نکات نگهداری پکیج ایران رادیاتور

مهم ترین نکات نگهداری پکیج ایران رادیاتور

در حال حاضر در میان انواع سیستم‌های گرمایشی، این پکیج های دیواری هستند که توانسته‎اند بازار مصرف را قُرُق کنند، و در اغلب اماکن تجاری، مسکونی و غیره مورد استفاده قرار بگیرند؛ به طوریکه محبوبیت این دستگاه‌های گرمازا آنچنان زیاد است که اگر در خانه‌ای از پکیج استفاده شود، ساکنین آن جزو افراد لاکچری و باکلاس محسوب می‌شوند! طبیعتاً یک چنین سیستم‎های مدرن و پیشرفته‎ای از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند و نگهداری از آن‌ها حساسیت‎های خاصی دارد. به ویژه که اگر با دل و جان از شوفاژ های دیواری نگهداری نکنید و از سرویس به موقع، تنظیم و چک آپ منظم آن‌ها غافل شوید، بدون شک آسیب‎هایی جدی به دستگاه وارد شده و عملکرد آن مختل می‎شود. پس از آن نیز باید خودتان را برای پرداخت هزینه های نسبتاً بالای تعمیر پکیج آماده کنید. البته حتی در این شرایط هم لازم نیست نگران باشید چون سرویسکاران با تجربه تهران سرویس یار، آماده انجام هرگونه خدمات تعمیر پکیج تهران هستند.

انواع سیستم های گرمایشی پکیج در بازار با برندهای مختلفی مانند ایران رادیاتور، بوتان و غیره قابل خریداری هستند. از طرفی طرز نگهداری از دستگاه های گرمازای تولید شده توسط هر یک از این برندها تا حدودی متفاوت با سایرین است. در این مطلب می‌توانید مهم‌ترین اصول و نکات نگهداری پکیج ایران رادیاتور را مطالعه کرده و سپس آن‌ها را در خانه و زندگی خودتان اجرا کنید؛ به این ترتیب طول عمر دستگاه گرمایشی افزایش پیدا کرده و در مخارج تعمیر و تعویض قطعات آن صرفه‌جویی خواهد شد.

۴ نکته مهم و اساسی در نگهداری پکیج ایران رادیاتور

مهم‌ترین نکاتی که در نگهداری از پکیج های دیواری ایران رادیاتور باید مدنظر قرار بگیرد، شامل موارد زیر است:

 • باز و بسته کردن شیر آب گرم در صورت نیاز؛
 • بستن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ در تابستان؛
 • چک آپ منظم و دوره‌ای قطعات حساس پکیج؛
 • سرویس شوفاژ دیواری در فواصل منظم؛

در ادامه بیشتر با نکات مهم در نگهداری پکیج ایران رادیاتور آشنا خواهید شد.

بستن شیر آب گرم پکیج ایران رادیاتور در مواقع غیر ضروری

در نگهداری پکیج ایران رادیاتور حتماً لازم نیست کارهایی تخصصی و سخت را انجام دهید؛ بلکه گاهی یک کار ساده همچون باز و بسته کردن شیر آب گرم می‌تواند تا حد زیادی باعث بیشتر شدن طول عمر دستگاه و کارکرد بهینه آن شود. به این علت که وقتی شیر آب گرم پکیج دیواری باز می‌شود، قطعات داخلی دستگاه چاره‌ای جز شروع به‌کار ندارند. در این میان مدت باز ماندن شیر آب گرم اصلاً مطرح نیست؛ یعنی از چند ثانیه گرفته تا چند دقیقه و غیره. در هر صورت اجزا و قطعات مهم پکیج در معرض استهلاک بیهوده قرار خواهند گرفت.

بستن و بازکردن به موقع شیر آب گزکم، ساده ترین روش نگهداری از پکیج ایران رادیاتور است

با این تفاسیر اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری از شوفاژ دیواری استفاده کنید و دیرتر به خرج بیفتد، پیشنهاد می‌کنیم در زمان نیاز به آب سرد فقط شیر آب سرد را باز کنید؛ چون این کار باعث می‌شود که دستگاه گرمایشی بی‌دلیل روشن نشود.

بستن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ در تابستان

به طور کلی پکیج های دیواری ایران رادیاتور در زمان تغییر فصل (گرم شدن هوا) باید طبق شرایط ویژه‌ای نگهداری شوند. روش‌های نگهداری پکیج در تابستان به این صورت است که اولاً باید حالت دستگاه را از زمستانه به تابستانه تغییر دهید. در ادامه نوبت به بستن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ می‌رسد؛ چرا که این کار مانع گردش آب در سیستم رادیاتورها شده و این گونه بار بزرگی از روی دوش پمپ و دیگر قطعات اصلی پکیج برداشته می‌شود. به طوری که با خاطری آسوده می‌توانند وظیفه تولید آب گرم مصرفی را انجام دهند و دیگر نیازی نیست که به فکر تامین گرمایش نیز باشند!

چک آپ منظم و دوره ای قطعات حساس پکیج

در بررسی طرز نگهداری پکیج ایران رادیاتور به هیچ وجه نمی‌توان از اهمیت و تاثیر چک‌آپ‌های دوره‌ای قطعات و اجزای مهم این دستگاه‌ها غافل شد؛ زیرا این کار باعث می‌شود هر گونه خرابی و اختلال در عملکرد پکیج و به طور کلی مشکلات احتمالی این سیستم‌ها در همان ابتدای امر مشخص شود. بگذارید این طور بگوییم اغلب کسانی که از شوفاژهای دیواری استفاده می‌کنند، در طول سال‌ها استفاده به سلامت این دستگاه‌ها کاملاً بی‌توجه هستند.

یکی از مهم ترین نکات نگهداری پکیج ایران رادیاتور سرویس های دوره ای دستگاه است

در نهایت نیز کار به جایی می‌رسد که عیب و ایرادهای درونی این سیستم‌های گرمایشی باعث از کار افتادن و خرابی جدی آن‌ها می‌شود. در چنین شرایطی مراجعه به مراکز سرویس و تعمیر پکیج حکم نوشدارو پس از مرگ سهراب را دارد! بنابراین قبل از این که کار از کار بگذرد، در زمان‌هایی مشخص برای بررسی اوضاع و احوال قطعات مهم این دستگاه‌های گرمایشی اقدام کنید. به خصوص که مشکلاتی همچون رسوب زدگی و غیره همواره در کمین این قطعات و اجزای حساس هستند.

سرویس شوفاژ دیواری در فواصل منظم

یک باور غلط میان استفاده‌کنندگان از پکیج های دیواری ایران رادیاتور وجود دارد که سرویس کردن این دستگاه‌ها را کاری بیهوده می‌دانند و معتقدند که این گونه بی‌دلیل پول با‌ارزششان را دور می‌ریزند! طبیعتاً یک چنین عقیده‌ای از پایه و اساس غلط بوده و حتی می‌تواند تبعات بد و ناخوشایندی داشته باشد. از این بابت که شوفاژهای دیواری قطعات بسیار حساس و پیچیده‌ای دارند و هیچ فرد متخصص و غیرمتخصصی نمی‌تواند منکر این موضوع شود، قطعاتی که دائماً در معرض آب و حرارت قرار داشته و در نتیجه همواره باید به طور فصلی سرویس شوند.

 در غیر این صورت عملکرد قطعات اصلی دستگاه دچار مشکل شده و اگر همچنان کجدار و مریض به کارکرد خود ادامه دهند، به احتمال زیاد کار بیخ پیدا می‌کند و با مشکلات شدیدتری از جمله سوختن این قطعات یا حتی خرابی و از کار افتادگی کامل پکیج روبرو خواهید شد؛ بنابراین پیش از رسیدن فصل سرما و به طور کلی در هنگام تغییر فصل به نمایندگی‌های مجاز تعمیر و سرویس پکیج های ایران رادیاتور مراجعه کنید تا سرویسکاران حرفه‌ای به دستگاه گرمایشی شما رسیدگی کنند.

سخن آخر

اگرچه با رعایت آنچه به عنوان ” نکات مهم در نگهدای پکیج” خدمتتان معرفی کردیم، تا حدود بسیار زیادی بابت مخارج تعمیر و سرویس این دستگاه‌ها آسوده خاطر خواهید شد، اما همواره ممکن است روش‌های گفته شده برای طرز نگهداری پکیج ایران رادیاتور موثر نباشد و بالاخره یک جای دستگاه دچار مشکل شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم از سرویسکاران و تعمیرکاران حرفه‌ای و مجرب ما در تهران سرویس یار کمک بگیرید.

تاریخ انتشار۱۳/۰۱/۱۴۰۲ @ ۰۱:۴۷

15 دیدگاه برای “اصلی ترین نکات نگهداری پکیج ایران رادیاتور

  • Sardar Farmanbar گفته:

   سلام دوست گرامی
   برای ثبت سفارش تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرج در منزل با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید

  • Sardar Farmanbar گفته:

   سلام بر شما چکه کردن پکیج مشکلی نیست که توسط یک فرد معمولی قابل حل باشد پس باید به یک تعمیرکار حرفه ای خبر بدید
   اما برای اینکه با علت این مشکل آشنا بشید تا بتونید بهتر با تعمیرکاران ارتباط بگیرید، توصیه میکنم مقاله چرا پکیج چکه میکند؟ ۹ دلیل چکه پکیج دیواری را مطالعه کنید.
   لازم به ذکر است که میتونید از سرویسکاران با تجربه تهران سرویس یار برای حل مشکل چکه آب پکیج کمک بگیرید.

  • Sardar Farmanbar گفته:

   درود بر شما
   بله سرویس پکیج ایران رادیاتور هم توسط سرویسکاران ما انجام می شود فقط کافی هست با یکی از تلفن های موجود تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان